Akmens vata

akmens vata

Akmens vata – viena populiariausių apšiltinimo medžiagų statybinėje rinkoje. Ji naudojama tinkuojamųjų fasadų, plokščių stogų apšiltinimui.

Gaminti akmens vatai naudojami dolomitas, gabras, bazaltas, kitaip tariant, įvairios vulkaninės uolienos. Turbūt nekyla abejonių, kad pagrindinę akmens vatos masės dalį sudaro akmuo, na o likusi dalis – būtinos organinės rišamosios medžiagos. Iš natūralių medžiagų gaminama akmens vata pasižymi savo ilgaamžiškumu, energijos sąnaudų taupymu, aplinkos taršos mažinimu,  priešgaisrinėmis savybėmis, slopina triukšmą. Vienas iš akmens vatos naudojimo pliusų yra tas, kad ji lengvai transportuojama, mat dar pakuojant yra suspaudžiama.

Pagal panaudojimą, akmens vata skirstoma į pusiau kietą, kietą ir vienasluoksnę.

Apatinio sluoksnio, arba puskietė termoizoliacinė akmens vata puikiai tinka didelei apkrovai ir dažniausiai naudojama plokščių stogų šilumos izoliacijai. Šios rūšies akmens vata naudojama šiltinant ar renovuojant sutapdintą stogą, kaip pagrindas viršutiniam, kietos akmens vatos sluoksniui. Specialistai pataria puskietę akmens vatą rinktis kartu su kietąja, kaip, pavyzdžiui Technoroof N apatinio sluoksnio su Technoroof V kietosios vatos plokštėmis.

Viršutinio sluoksnio, arba kieta akmens vata yra ypač atspari didesnėms gniuždymo apkrovoms dėl savo kietumo. Kietą akmens vatą rekomenduojama rinktis storesnę, nei viršutinio sluoksnio, mat tokiu būdu montuojant galima išgauti stabilų pagrindą hidroizoliacinei dangai ant stogo. Kuo storesnė vatos plokštė, tuo mažesnė tikimybė montuojant ją sulaužyti, ar kitaip pažeisti.  Kieta akmens vata taip pat naudojama kaip vienasluoksnė termoizoliacinė danga.

Kietos akmens vatos plokštės yra nelaidžios vandens garams, dėl šios savybės ne tik yra puikus pagrindas hidroizoliacijos sluoksniui, bet ir tinka išlyginamajam garų sluoksniui.

Vienasluoksnė akmens vata yra dvitankė. Šios akmens vatos panaudojimas yra gana ekonomiškas sprendimas, kurį įgyvendinti nereikia daug laiko, na o montavimas taip pat paprastas. Vienasluoksnei šilumos izoliacijai rekomenduojame naudoti akmens vatą Monrock PRO, ją taip pat galima naudoti kaip viršutinį daugiasluoksnės izoliacijos sluoksnį. Ši akmens vata yra ypač pralaidi garams, todėl nereikės rūpintis papildomomis sistemomis vėdinimui – grioveliais ir panašiai. Vienasluoksnės dvitankės akmens vatos dengimo technologijos sąnaudos yra vidutiniškai 20% mažesnės, nei renkantis šilumos izoliacijos sluoksnį kloti du kartus.
UAB „Kečas“ komanda padės Jums išsirinkti optimaliausią ir geriausią būdą apšiltinti savo plokščią stogą!

 

Paieškos tagai: ,
Įkelta į: Kita