Apie higienos prekes ir vonią

vonia

 Plaukus reikia kasdien 100 kartų perbraukti šepečiu

Intensyvus šukavimas šepečiu skatina galvos odoje esančių riebalinių liaukų sekreciją. Dėl to žmonėms, kurių plaukai linkę labai riebaluotis, smarkiai šukuotis nepatartina. Sausi plaukai nuo šukavimo ima žvilgėti, tampa elastingesni ir stipresni. Šimtas perbraukimų šepečiu ypač gerai veikia ilgus plaukus, nes  taip masažuojami net patys jų galiukai. Vis dėlto šukuoti reikia tik minkštu iš natūralių šerių pagamintu šepečiu. Kietas šepetys plaukus tik pažeidžia.

Prezervatyvai buvo išrasti Paryžiuje

Prezervatyvai buvo naudojami gilioje senovėje.  Jie dažniausiai buvo gaminami iš avių žarnų ar kitų gyvulinės kilmės membranų. Iš vulkanizuotos gumos pagaminti prezervatyvai paplito tik XIX a. antroje pusėje. Anuomet Žmonės drovėjosi sargius vadinti tikruoju vardu, todėl Vokietijoje jie buvo vadinami article de Paris arba žuvies pūslėmis. Kazanova (1725—1798) savo biografijoje prezervatyvus vadina Vėtement anglais (angliškasis drabužis).

Kontraceptinių piliulių tėvynė yra JAV

Pirmoji kontraceptinė piliulė buvo pagaminta 1951 m. nedidelėje Meksiko laboratorijoje, kurioje dirbo iš Vienos kilęs amerikietis chemikas Karlas Djerasis (Carl Djerassi, g. 1923 m.). Jis sugalvojo dirbtiniu būdu sintetinti hormoną progesteroną, kuris nėštumo laikotarpiu moteriai neleidžia dar kartą pastoti, ir gaminti iš jo kontraceptines priemones. Tiriant naują veikliąją medžiagą dalyvavo ir viena JAV Viskonsino valstijos laboratorija. Vis dėlto pirmojo cheminio preparato nuo nėštumo patentą išsipirko meksikietis Djerasio darbdavys.

 Tualetas yra ypač nehigieniška vieta

Tualetas dažnai skalaujamas vandeniu, todėl bakterijų ten yra daug mažiau, negu mes įsivaizduojame. Mokslininkai, kurie tyrinėja namų ūkyje gyvenančias bakterijas, padarė pritrenkiamą atradimą: pasirodo, kad ypač daug bakterijų slepiasi kompiuterio klaviatūroje. Begalės bakterijų ir mikroorganizmų gyvena mažyčiame latakėlyje ant užpakalinės šaldytuvo sienelės, taip pat skudurėliuose, kuriais plaunami indai.

Plastikas yra higieniškesnis už medieną

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu mėgino medieną užkrėsti pavojingomis bakterijomis salmonelėmis ir žarnyno lazdelėmis (Escheridia). Nustatyta, kad jos labai greitai žuvo. Ant plastikinio paviršiaus bakterijos ne tik gali ilgiau išlikti gyvos, bet ir po truputi daugintis.

Australijoje į vamzdį nutekantis vanduo sukasi kita kryptimi

Sakoma, kad Žemės sukimasis (Koriolio jėga) veikia iš vonios ištekanti vandenį, todėl Pietų pusrutulyje sūkurys sukasi laikrodžio rodyklės kryptimi, o Šiaurės pusrutulyje — prieš laikrodžio rodyklę (kai kurie tvirtina, kad yra priešingai). Vis dėlto vonios sūkuriai sukasi per greitai ir yra per maži, kad juos galėtų paveikti Koriolio jėga. Jų sukimosi kryptis priklauso nuo vietinės reikšmės veiksnių: vandens ramumo, paviršiaus įtampos ir patalpoje sklindančių oro srovių. Ties pusiauju vanduo iš vonios taip pat išteka ne tiesiai, o sūkuriu. Koriolio jėga veikia žemo atmosferos slėgio sritis, todėl jos Pietų pusrutulyje tikrai sukasi pagal laikrodžio rodyklę, o Šiaurės — prieš.

 Vorai ropoja vonios nutekamaisiais vamzdžiais

To daryti jie nesugeba. Jeigu vonioje radote vorą, vadinasi, jis įkrito per kraštą ir nebegali išlipti. Vis dėlto nuplauti vorą į nutekamąjį vamzdį yra gana sunku. Šie gyvūnėliai sugeba taip įtempti kūną, kad iškyla į vandens paviršių net ir patekę i pati sūkurį. Dėl to kartais vos ne mirtinai prigėrę vorai išropoja iš nutekamojo vamzdžio.

 Eiti yra sunkiau negu stovėti

Tai skamba logiškai. Ėjimas yra judėjimas, o stovėdami mes nieko neveikiame. Tačiau tada kodėl ilgai stovėdami taip pavargstame? Stovėti yra ne taip patogu kaip eiti, nes apkraunamos abi kojos. Einant sulig kiekvienu žingsniu viena koja yra atpalaiduojama.

Paieškos tagai: ,
Įkelta į: Kita