Didelis festivalis iš prekybininko pusės

635688581453881884-1458162310_Summer-Surfer-Bonnaroo-Music-Arts-Festival

635688581453881884 1458162310 Summer Surfer Bonnaroo Music Arts Festival 300x187 Didelis festivalis iš prekybininko pusėsKiekvienas festivalis masina aibe žmonių, todėl paprastai rengėjai ne tik pasirūpina muzikinių grupių pasirodymais, maistu, pramogomis, bet ir galimybe apsiprekinti siuvenyrais ir kitais niekučiais. Todėl visada galima rasti ne tik maisto produktų, tačiau ir įvairių rakandų namams, dažniausiai prekiaujama magnetukais, frezuotomis vinilinėmis plokštelėmis iš kurių gaminami laikrodžiai, taip pat galime rasti ir įvairaus kvapnaus muilo, rankų darbo segių, nerinukų ir kitokių daiktų.

Taip pat dažnai prekiaujama kaljanais, tabaku ir panašiais gaminiais. Pats tuo metu prekiavau vaistažolėmis. Tiesiog reikėtų susirasti prastesnę ir labiausiai netikusią vietą jomis prekiauti, pats festivalis buvo tikrai didelis, buvo gal 10 tūkstančių žmonių iš kurių pirkėjų buvo gal 30. Tai statistika graudesnė net už “brukalo” (angl. spam) siutinėjimą bet kam. Taip ir stūmiau dienas, muzikos negirdėjau, žmonių praeidavo pro šalį tūkstančiai, o pirkusių ar norėjusių kažką pirkti buvo vienetai. Naktį miegoti neįmanoma, nes netoliese buvo scena su elektroninės muzikos skambesiu ir itin galingomis žemo dažnio kolonėlėmis. Naktys taip pat būdavo šaltos ir reikėdavo miegoti prekybinėje palapinėje, nes iš dešimt tūkstančių girtų žmonių galima tikėtis praktiškai bet ko, apskritai, netrūko ir vagysčių, ir muštynių. Taigi visą tą buvimą šaltyje, depresijoje dėl prastos apyvartos ir tingume praskaidrino šalia dirbę prekybininkai, kurie prekiavo metalo plastikos ir kalvystės gaminiais. Daugiausia produkcijos sudarė įvairūs siuvenyrai ir smulkūs liejiniai, tokie, kaip auskarai, biologinės širdies formos pakabukai, įvairūs lietuviški simboliai, tokie kaip, gediminaičių stulpai, odiniai diržai su vyčiu, arba Jogailos kryžiumi. Už prekystalio dirbęs pats metalo plastikas papasakojo apie liejimo techonologiją, maksimalaus liejimo dydžius. Kad jeigu žmogui reikia didesnės formos jis gali ją sukurti iš kelių liejinių ir suvirinti bei užglaistyti siūles, tuomet darbui jau nebėra ribų. Su tokių kalvystės gaminių meistru visas festivalis neprailgo, nuolat turėjome butelį nuotaikos palinksmėjimui ir ankedotų laikui prastumti.

Bet kokiu atveju festivalį vertinčiau puikiai dėl puikios kompanijos ir prastai dėl prekybos ir minios, kurioje gal du iš trijų vaikščiojo “stiklinėmis akimis”, vis tiek, tokio dydžio renginys negali praeiti visu šimtu procentu sklandžiai.

Įkelta į: Pramogos