Drėgmės matuoklis: universalus prietaisas

1789_art_86_206_1

Gyvename šalyje, kurioje lietus yra nuolatinis palydovas, taip jau yra, kai gyveni toje pasaulio pusėje, kuri turi visus keturis metų laikus. Todėl esame puikiai prisitaikę prie tokio gyvenimo sąlygų. Aplinkoje, kurioje gyvename neretai būna ir drėgmės, todėl oras kuriuo kvėpuojame ne visada yra tinkamas mūsų organizmui. Kaip prižiūrėti savo namuose esanti orą? Paprastai reikalingas drėgmės matuoklis bei oro sausintuvas. Drėgmės matuoklio dėka, galima pamatyti, kiek drėgmės yra ne tik mūsų namų ore, bet ir atitinkamoje medžiagoje. O oro sausintuvas padeda normalizuoti tą drėgmės kiekį iki normos.

Kaip ir minėjome, drėgmės matuoklis ne tik padeda nustatyti ore esanti drėgmės kiekį, bet ir medžiagoje susikaupusią drėgmę. Paprastai tokie prietaisai labai praverčia statyboje, statant medinius, rąstinius namus. Atsakingi darbuotojai turi būtinai patikrinti drėgmės kiekį esantį medyje, žinoti ar jis yra tinkamas statybai ar kitam panaudojimui. Kadangi mūsų kraštas yra lietingas, todėl negalima apsaugoti net ir statybinių medžiagų nuo drėgmės, ypač jei yra statomas pastatas ar gyvenamasis namas. Todėl statant svarbu išmatuoti drėgmę, nustatyti ar medžiaga dar yra galima panaudai.

Drėgmės matuoklis yra naudingas įvairiais atvejais, todėl jei planuojate statyti savo būstą paprašykite statybos rangovų pamatuoti drėgmę statybų medžiagoje. Taip pat ir norint apsaugoti savo namus nuo per daug drėgno oro, taip pat pamatuokite kambario drėgmės kiekį, kad galėtumėt gyventi saugioje ir sveikatai nekenkiančioje aplinkoje.

Įrenginys yra universalus ir pritaikomas daugelyje sričių ne tik medienos, oro temperatūros matavimui. Taip pat yra skirtų betono, biokuro, popieriui, gruntui, grūdų bei šieno drėgmės kiekiui matuoti. Drėgmės matuoklis svarbus prietaisas grūdines kultūras auginantiems ūkininkams. Kadangi Lietuvoje dažnai lyja, oras būna išties permainingas ir vieną dieną gali šviesti skaisti saulė, o kitą dieną snigti, todėl ūkininkams svarbu tikrinti grūdus ir dirvožemį, jo temperatūrą, kad auginant pasėlius, nebūtų dirva nei per sausa, nei per drėgna. Tas pats yra ir su šieno ar šiaudų drėgmės matavimais.

Taigi, toks atrodo mums reikšmės nesuteikiantis prietaisas išties yra vertingas ir naudingas daugelyje sričių, todėl jeigu norite įsigyti kokybišką drėgmės matuoklį ieškokite jo internetinėse arba specializuotose parduotuvėse.

Įkelta į: Technologijos