Faktai apie kavą

kaip-rinktis-kava

Kava yra populiariausias gėrimas visame pasaulyje, kuris nusileidžia tik vandeniui. O kas svarbiausia, šis gėrimas yra kone vienintelis, kuris per tokį trumpą laiką sugebėjo dažnai keistis. Jei seniau kokybišką kavą galėjome gerti tik kavinėje, tai dabar ja galime mėgautis neišėję iš namų su nuosavu jura impressa x9 ar kitu kavos aparatu. Naujų kavos rūšių išrandama kone kasmet. O apie kavą apskritai yra daug istorijų bei legendų, kurias norime jums papasakoti.

  1. Tikriausiai, kiekvienas žino, kad kava turi energijos suteikiančių savybių. Senovėje kava buvo naudojama ne kaip gėrimas, o kaip maistinė medžiaga. Jos dėdavo į įvairiausius užkandžius, kad suteiktų žmonės jėgų. Kavos uogos, seniau buvo dedamos net gaminant vyną.
  2. Kavos gėrimas kitiems atrodė pavojingas, dėl neištirtų savybių. Šių priežasčių paskatinti meksikiečiai, osmanų imperija, italai, prūsai bei švedai net 5 kartus bandė uždrausti kavą. Pirmieji manė, kad kava tiesiog gali stimuliuoti revoliuciją. Italai kavoje matė „šėtoniškų“ savybių. Prūsams pasirodė, kad alaus pardavimai krenta, dėl kavos gėrimo populiarumo, o švedai apkristai draudė dėl ne aiškių priežasčių gerti, ar net turėti kavos puodelius.
  3. Įdomus faktas yra tas, kad jei žmogus norėtų mirti per dozavęs kofeino, jam reiktų išgerti 100 puodelių kavos.
  4. Kavos gėrimas sumažina Alzhaimerio, diabeto ar Parkinso ligų susirgimo tikimybę, taip pat padeda moterims išvengti ir odos vėžio. Jei norite išvengti šių ligų, tuomet kasdien išgerkite iš JURA impressa x9 kavos aparato, nors puodelį kavos.
  5. Kai žmonės galvoja, jog kavoje be kofeino nėra kofeino, tai jie klysta. Jo yra labai maža dozė. Išties tokiame gėrime galima rasti net 12 miligramų kofeino. Tad žmonėms nenorintiems gerti kofeino, patariama mėgauti cikorijų kava.
  6. Galiausiai kava išties reiškia vyną ir tik vėliau šis žodis pervadintas į koffie, o dar vėliau įgavo savo dabartinį pavadinimą — coffee.

Taigi, kava per tiek laiko įgavo išties daug spalvų, faktų bei įvairių istorijų. Dabar žmonės gali net namuose mėgautis savo mėgstama kava, tarkim įsigyję jura impressa x9 kavos aparatą, ar kokį kitą, kavos gaminimo įrenginį, kuris ne tik gamina espresso, juodą, bet ir kavą su pienu. O ar žinojote, kad įpylus į kavą pieno ar kefyro, sumažėja kofeino dozė? Ką daryti, jei nemėgstate pieno? Tuomet pasiskaninkite gėrimą su migdolų, kokosų pienu.

 

Įkelta į: Buitinė technika