Fotoaparatai – kas svarbiausia renkantis

fotoaparatai

Mūsų gyvenime vyksta daug linksmų dalykų, kuriuos, žinoma, nori įamžinti ir atminčiai turėti prisiminimą kiekvienas. Tam, be abejo, praverčia fotoaparatai. Kas gi nenorėtų kada užsimano pasižiūrėti įamžintų gražiausių ar linksmiausių gyvenimo akimirkų? Manau, tokių nėra. O gal tiesiog esate fotografas ir fotografuojate kitus? Bet kokiu atveju, tam, kad turėtume kokybiškus rezultatus kažką fotografuojant, reikia tinkamai išsirinkti fotoaparatą. Svarbu žinoti, nuo ko pradėti renkantis.

Kadangi šiais laikais fotoaparatai yra labai ištobulėję ir įgavę dar daugiau galimybių, pradėkime nuo šių dalykų:

  • Tikslas. Yra labai svarbu, kokiu tikslu norite pirkti fotoaparatą ir ką su juo fotografuosite: vaikus, gamtą, portretus ar tiesiog savo šeimos albumui. Nes nėra tokio fotoaparato, kuris tiktų fotografuoti viską. Profesionalūs fotografai turi tikrai ne vieną fotoaparatą, kadangi viskas priklauso nuo to, ką ruošiamasi įamžinti.
  • Lėšos. Nemažiau svarbus dalykas – kiek lėšų ruošiatės skirti fotoaparatui. Negalvokite, kad kuo brangesni fotoaparatai, tuo jie geresni. Svarbu yra Jūsų poreikiai, pomėgiai ir kad fotoaparatas atitiktų Jūsų lūkesčius.

Kad būtų šiek tiek lengviau, išvardinsiu fotoaparatų rūšis ir trumpai juos apibūdinsiu.

Fotoaparatų rūšys:

ü      Veidrodinis fotoaparatas – fotoaparatas, kuris būna dviejų arba vieno objektyvo. Fotografuojant matiniame stikle matomas vaizdas, formuojamas objektyvo, toks, koks jis bus nuotraukoje. Fotoaparate yra užraktas, diafragma, blykstė, šviesmatis ir vaizdo ieškiklis.

ü      Skaitmeniniai – tai  fotoaparatai kuriame atvaizdas gaunamas naudojant elektroninę matricą.

ü      Tolimatiniai (angl. rangefinder) – negausi profesionalams skirtų fotoaparatų grupė, kur objektyvo formuojamas vaizdas tiesiogiai nematomas: matyti tik jo imitacija vaizdo ieškiklyje. Ryškumas nustatomas, suvedant į vieną dvigubus vaizdo kontūrus. Atstumo matikliniai aparati yra daug lengvesni ir veikia tyliau nei veidrodiniai.

ü      Plokšteliniai – naudojantys lakštines plėveles ar stiklo plokšteles (didelio formato negatyvams gauti).

ü      Juostiniai – naudojantys suvyniotą šviesai jautrią juostą. Juostiniai būna: siaurajuosčiai 35 mm pločio fot. filmas, plačiajuosčiai 60 mm, miniatiūriniai 16 mm rečiau, 9,5 mm; diskiniai – disko formos fot. Medžiaga.

ü      Kompaktiniai (muilinės) – nebrangūs paprasti aparatai, skirti neišrankiems fotomėgėjams. Jie labai įvairūs – nuo paprasčiausių, leidžiančių gauti geras nuotraukas tik stiprioje šviesoje ir valdomų ranka, iki motorizuotų su automatiniu fokusavimu bei elektronine blykste.

Taip pat perkant fotoaparatą, svarbu atkreipti dėmesį į:

  • Jutiklio jautrį. Kuo didesnis jutiklio jautris, tuo fotoaparatas kokybiškiau fotografuoja prietemoje.

Privalumus: optinis vaizdo stabilizavimas, vartomas ekranėlis, didesnės raiškos ekranėlis, talpesnis akumuliatorius, GPS imtuvas ir apsauga nuo vandens bei dulkių bei kt.

Taigi jei norite išsirinkti kokybišką fotoaparatą, geriausia jį pirkti fotografijos salonuose, kur dirba profesionalūs pardavėjai, galėsiantys patarti ir suteiksiantys reikalingos informacijos. Kaip pavyks nufotografuoti su nauju fotoaparatu, priklausys nuo turimų žinių ir įgūdžių.

Paieškos tagai: , ,
Įkelta į: Technologijos