Greitoji paskola dabar išduodama dar sunkiau

greitoji paskola

Kuo greičiau gauti paskolą nori daugelis vartotojų, tačiau ne visi jie įsigilina į skolinimosi tvarką. Mat, dabar greitoji paskola taip greitai ir paprastai nėra suteikiama dėl sugriežtėjusių kreditingumo vertinimo sąlygų, kurias nurodo Lietuvos bankas. Besiskolinantiems asmenims reikėtų suprasti, kad kreditoriams atsirado daug prievolių dėl kliento duomenų tikrinimo. Jie ne tik turi rinkti visus duomenis, bet ir tuo pačiu juos patikrinti, jog nebūtų taip, kad asmuo skolinasi klaidindamas paskolų teikėją. Jeigu jūs esate sąžiningas asmuo, kuris gauna pajamas ir visada laiku vykdo įsipareigojimus, tai greitoji paskola ko gero jums bus suteikta, tačiau visiems kitiems reikėtų labiau pagalvoti ar verta bandyti sukčiauti.

Greitoji paskola kredito įstaigose negali būti suteikiama neįvertintus asmens duomenų tikrumo.

Kadangi griežtėja kreditingumo vertinimo reikalavimai, kreditoriai skundžiasi, jog jie vis daugiau išlaidų patiria tuomet, kai tenka įsitikinti kliento pateiktų duomenų tikslumu. Kreditoriai turi naudotis informacinėmis sistemomis, kurios pateikia duomenis apie konkretų klientą. Kredito įstaigos yra nepatenkintos tuo, kad kai kurios tokios informacinės sistemos prašo gana nemažų pinigų už informacijos patikslinimą. Blogiausia tai, kad kredito bendrovės, netikrindamos tokios informacijos, tik rizikuoja gauti baudą. Jeigu jūs ketinate skolintis nurodydami visus tikslius duomenis, tai jums paskola galbūt bus išduota sėkmingiau.

Verta atminti, kad sukčiaujantys ir savo duomenis bandantys nuslėpti asmenys neturėtų rizikuoti – jiems gali grėsti nemalonumai, nes už kreditinį sukčiavimą Lietuvoje yra baudžiama netgi laisvės atėmimu iki 3 metų.

Kiekviena greitoji paskola turi būti išduodama remiantis mokumo vertinimo nuostatais.

Kreditoriai dabar negali patys nuspręsti kam jie gali skolinti pinigus, o kam ne, nes mokumo vertinimo nuostatų laikymasis yra privalomas. Tai reiškia, kad kreditoriai mokumo galimybes vertina pagal tuose nuostatuose esančius reikalavimus ir taisykles. Tie nuostatai padeda lengviau nustatyti ar asmuo tikrai tinkamas kreditavimui ar ne. Jeigu tų nuostatų paskolų teikėjai nesilaiko, tai kaip minėjome – jų laukia didelė baudos arba licencijos netekimas. Ypač svarbu pabrėžti, kad paskolų rinkoje galioja viena taisyklė – paskolas gauti gali tik tie, kurie jas gali grąžinti.

Paieškos tagai: , , , ,
Įkelta į: Finansai