Įgaliojimai Airijoje: ką apie tai reikia žinoti?

igaliojimai_airijoje

Kaip žinia, įgaliojimu yra vadinamas rašytinis dokumentas, kurį, įgaliotas asmuo, vadinamas įgaliotuoju teikia kitam asmeniui, vadinamam įgaliotiniu. Toks dokumentas suteikia teisę įgaliotiniui atstovauti įgaliotąjį, nustatant bei palaikant santykius su trečiaisiais asmenimis. Lietuvos piliečiams nesunku rasti informacijos apie įgaliojimus bei bendrą tvarką mūsų šalyje, tačiau tuomet, kai kalba eina apie svečią šalį, situacija keičiasi. Viena iš šalių, kurioje gyvena itin daug mūsų tautiečių, yra Airija. Maža to, reikia akcentuoti, jog įgaliojimai Airijoje yra itin dažnas reiškinys – gyvenant kitoje šalyje ir norint įvykdyti tam tikrus sandorius (pavyzdžiui, parduoti automobilį) Lietuvoje, yra reikalinga kito asmens pagalba. Taigi, šį kartą atkreipsime į tai, ką reikia žinoti apie įgaliojimus šioje šalyje.

Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia paminėti kalbant šia tema, yra tas, jog įgaliojimai Airijoje galimi tokie pat, kaip ir mūsų šalyje. Bene patys populiariausi įgaliojimai mūsų šalyje yra: nekilnojamojo turto pirkimo, pardavimo, automobilio pirkimo ar pardavimo įgaliojimai. Natūraliai kyla klausimas: ar šių rūšių įgaliojimai Airijoje taip pat populiarūs? Atsakymas į šį klausimą – teigiamas.

Taigi, išvardinti įgaliojimai yra patys populiariausi, tuo tarpu, visų  įmanomų įgaliojimų sąrašas yra  šiek tiek ilgesnis. Be išvardintų įgaliojimų, Airijoje, kaip ir Lietuvoje, galimos ir šios įgaliojimų rūšys: įgaliojimas atstovauti LR įmonėse, įstaigose ar institucijose; atstovauti paveldėjimo bylose.

Kur kreiptis, jei reikalingi įgaliojimai Airijoje? Tai dar vienas svarbus klausimas, į kurį būtina pateikti atsakymą, kalbant šia tema. Tie asmenys, kuriems yra reikalingi įgaliojimai Airijoje, turi kreiptis į notarus bei pateikti reikalingus duomenis.

Na, o dabar  – pats metas sužinoti kokį dokumentą bei kokius duomenis reikia pateikti, norint. kad būtų surašytas įgaliojamas šioje šalyje. Šiam tikslui yra reikalingas pareiškėjo galiojantis asmens tapatybę patvirtinantis asmens dokumentas, be to,  reikia paminėti ir įgaliojamojo  asmens  vardą ir pavardę, asmens kodą, adresą, kurioje nors iš šių (Lietuvoje ar Airijoje), šalių.

Na, o baigiant, belieka tik daryti išvadą, jog galimybė gauti įgaliojimą gyvenant Airijoje, suteikia puikią progą gyventi kur kas patogiau: jei norite įvykdyti sandorį, nesate priverstas atsisakyti savo veiklos šioje šalyje ir bent kelioms dienoms grįžti į gimtinę – turėdami įgaliojimą, šio sandorio vykdymą galėsite perleisti kitam asmeniui, kuriuo pasitikite.

Įkelta į: Paslaugos