Juvelyro amatas

papuosalai

Visus žmones žavi gražūs daiktai. Ko gero kiekvienas nori ir stengiasi, kad jo namai būtų jaukūs, juose būtų malonu leisti dienas. Tam, kad taip ir būtų, žmonės namus puošia, pavyzdžiui, ant sienų kabina paveikslus, išsirenka stilingus baldus bei kitaip viską pertvarko pagal savo skonį. Taip pat, kaip puošia namus, žmonės ir patys nori atrodyti kuo nepriekaištingiau. Kiekvienas žmogus save prisižiūri, stengiasi kaip įmanoma labiau išreikšti savo asmenybę, išsiskirti iš kitų. O tai padaryti išties yra visai paprasta. Dažniausiai tai įgyvendinti padeda stilingi drabužiai, makiažas, bei papuošalai, ypač jei kalbama apie merginų įvaizdį. Iš šių dalykų būtų galima išskirti papuošalus. Būtent jie leidžia perteikti norimą stilių, nes papuošalų asortimentas yra be galo didelis, tad kiekvienas žmogus turi savo mėgstamus papuošalus, kuriais gali nuolatos pasidabinti tiek eidami į kokį nors renginį, tiek ir įprastą dieną vykdami į darbą. O dėl to, kad papuošalai leidžia perteikti savo asmenybę bei išsiskirti labiausiai turime dėkoti juvelyrams.

 

ziedas 300x290 Juvelyro amatas

Būtent jų gaminamais šedevrais mes ir puošiamės. Žinoma, pagaminti paprastai apyrankei ar karoliams ypatingų gebėjimų nereikia, tačiau dabar kalbama ne apie juos, o apie kur kas įspūdingesnius bei prašmatnesnius papuošalus, kurių gamybai reikia išskirtinio talento. Juvelyriniams dirbiniams galima priskirti visus papuošalus ar kitus meno kūrinius, kurie būna pagaminti juvelyro rankomis. Dažniausiai tokie dirbiniai būna pagaminti iš brangių metalų ar akmenų, tačiau taip pat galima pri
skirti ir pigesnius, pavyzdžiui gintarinius dirbinius.

Juvelyro profesija yra be galo svarbi ir daug sudėtingesnė nei gali pasirodyti, nes apdirbti tokius akmenis kaip rubinai, deimantai, safyrai bei kiti brangakmeniai gali tikrai ne kiekvienas, o padarius bent menkiausią klaidą gali būti padaryta nepataisoma žala, kuri atsieis labai daug, nes žemėje brangakmenių tikrai nėra labai daug. Taigi, prie juvelyrinių dirbinių galime priskirti didžiąją dalį papuošalų, kurie pagaminti iš brangių metalų ar akmenų. Tai gali būti paprasti auksiniai žiedai ar žiedai su brangakmeniais, pavyzdžiui deimantais, įvairios apyrankės iš brangiųjų metalų, vėriniai su brangakmeniais, tokiais kaip rubinai ar safyrai. Taip pat, be papuošalų, prie juvelyrinių dirbinių galima priskirti ir kitus rankų darbo meno dirbinius, pavyzdžiui suvenyrus.

Įkelta į: Kita