Kad kelionė būtų įvairi

Praha

Nors dažniausiai ir galvojame, kad iš kelionių agentūros reikalaujame įvairios ir turiningos kelionės, tačiau toli gražu taip nėra. Ar gi galime vadinti turiningu poilsį kokiame nors šiltame pajūrio kurorte, kuomet tris dienas tiesiog drybsome smėlyje ar gulte, o kitas tris mus pavežioja po lankytinus objektus. Tiesa, gana įspūdingus – parodo ir architektūros vertybes, ir kokį nors urvą, ir gražų skardį ar krioklį. Tik kaži kiek mes iš tokių ekskursijų pasisemiam įkvėpimo, kiek patiriame atradimų, kai su minia žmonių greitomis esame pravedami pro kokį nors objektą. Ir ar tikrai tuomet tam geram poilsiui reikia skristi į pietinius Europos pakraščius, ar nepakanka įspūdžių pasirinkti iš kokios nors Čekijos, pavyzdžiui praleidžiant savaitę Prahoje ir jos apylinkėse bei aplankant dar kelias žymesnes šalies vietas.

Mano manymu, to pilnai pakanka. Tiesą sakant, geram ir turiningam poilsiui ne taip ir svarbu kokią šalį pasirinksite. Visos valstybės turi savo įdomią istoriją, savo kažkuo unikalią architektūrą, net ir savo gamtą su savo ypatybėmis, nors iš pirmo žvilgsnio Estijos ir Lietuvos miškai gali atrodyti be galo panašūs. Kuomet žinome ir matome mažai, taip tikrai ir yra – ir medžiai, ir krūmai, ir samanos panašios, bet pasigilinę galime atrasti įdomių dalykų.

Čekija, kaip ir jos sostinė Praha, be abejo, neturėtų būti priskirtos prie tokių valstybių, kur keliaujama tik iš bėdos ar dėl to, jog arti bei pigu. Čia nuostabi gamta, jungianti ir kalnus, ir miškus, po žeme slepianti įspūdingus urvus. Praha pasižymi dideliu, senu ir tikrai puikiu senamiesčių, kurio pažiūrėti plūsta žmonės iš viso pasaulio. Tikrai taip, toli gražu ne vien europiečių turistų būrius čia galima sutikti. Ne veltui šis senamiestis įtrauktas į pasaulinio paveldo sąrašus, o turizmo infrastruktūra jame puikiai išvystyta.

Būtent su Čekija geriausia pažintis būtų keliaujant po šalį automobilių. Galima juo atvažiuoti iš Lietuvos, galima atskristi ir išsinuomoti jau vietoje. Įvairiose šalies vietose yra daug įdomybių – ir kalnų, ir pilių, ir krioklių, ir urvų, galų gale ta pati Praha, tad norint turiningai, įvairiais praleisti atostogas, po šalį reikia netingėti pasivažinėti. Na o kokią dieną galima praleisti ir tiesiog maudantis, ir ne prie kokios nors smėlėtus krantus skalaujančios jūros, bet terminiuose šaltiniuose. Na, arba švariame, miškų apsuptame ežere, sustojus po aktyvaus šalies pažinimo.

Įkelta į: Kelionės