Kai miestai toli nuo oro uostų

orouostas

Dažnai kelionėse, ypač trumpose išvykose į įvairias Europos sostines ar kitus įdomesnius miestus, nemalonia staigmena tampa kelionė nuo oro uosto iki pačio miesto centro, kur ir lankytinos vietos, ir visos įdomybės, kur galiausiai ir yra jūsų kelionės tikslas. Kartais infrastruktūriškai ar nuo seno oro uostai „telpa“ miesto ribose, netgi netoli centro, kai galima tiesiog ateiti pėsčiomis. Tačiau neretai oro uostas yra už keliasdešimt kilometrų nuo miesto, ir vakarų Europos kainomis ši kelionė gali kainuoti net labai nemažai.
Naršote po skrydžių avialinijų svetainę, užtinkate vos keliasdešimt litų kainuojantį skrydį, skubate pirkti bilietus, nes raudonai paryškinta, jog „liko tik 2 vietos“, susimokate… O pažiūrėjus į žemėlapį paaiškėja, kad nuo oro uosto iki miesto kelios dešimtys kilometrų, ir autobuso kaina įveikti šiam atstumui viršija skrydžių kainas. Taip taip, tai yra realu ir netgi labai. Vienas populiariausių tokių „nutolusių“ miestų yra Paryžius. Viliojantis savo romantika, menu, architektūra ir visur dvelkiančia meile, šis miestas kartais keliautojus atgraso oro uosto atskirtimi nuo miesto. Bilietas pigiausiu autobusu į miestą kainuoja keliasdešimt litų, o juk neretai ir skrydį galima susirasti už tiek. Panašiai yra ir Londone, turinčiame net tris oro uostus. Tačiau iš jų norint pasiekti tik priemiesčius, kur prasideda metro linijos, teks pakloti nuo 30 litų už kelionę.
Dar blogiau, jei skubate, vėluojate, svetimame mieste pasiklystate ir reikia tenka gaudyti taksi, norint nepavėluoti į savo lėktuvą. Tokiu atveju kelionė nuo miesto centro iki oro uosto gali kainuoti jau ir šimtus litų. Taip nesunkiai pigusis savaitgalis Europos mieste pavirsta gana daug kainuojančia pramoga. Taigi, prieš perkant bilietus, ypač jei mėgstate „biudžetines“ keliones, įsivertinkite, kiek gi kainuos kelionė nuo oro uosto iki miesto, kurį norite aplankyti.
Žinoma, visada išlieka variantai tranzuoti ar netgi nueiti kokių 15-20 kilometrų, iki kur jau pasiekia miesto viešojo transporto sistema. Tačiau tokia kelionė nelabai tinka tiems, kurie nori greitai ir daug pamatyti. Savaitgalio skrydis į Paryžių ir atgal su tranzavimu iš ir į oro uostą gali vien tik Eifelio bokštu ir apsiriboti. O juk mieste yra tiek visko pamatyti.

Paieškos tagai: ,
Įkelta į: Kelionės