Kaip papuošti tvorą

puosti-tvora

Kai akys pavargsta nuo žvilgsnio į negražius statinius ar tvorą, pro kurią viskas kaip ant delno, bet norisi privatumo, vadinasi, laikas pagalvoti apie apželdinimą. Kai kurie augalai gali ne tik papuošti aplinką, bet taip pat ir kažką ne itin gražaus paslėpti. Pasirinkimas – kiekvieno fantazijos reikalas, nes galima pabandyti ne vien puošnius ir įdomesnius, taipogi ir valgomų vaisių derlių žadančius augalus. Juk kaip papuošti tvorą ir iš to dar išpešti naudos, rūpi visiems gyvenamųjų namų savininkams.

Pasirinkimų įvairovė

Tvoros apželdinimui tinka visi augalai, turintys gebėjimą ropštis į tvoros virūnę. Visai nereikia būgštauti, jog tvora nėra tokia aukšta, kokie gali užaugti patys augalai. Vos tik pasiekę statinio viršų, jie keliauja į šonus arba leidžiasi į priešingą tvoros pusę.

Kaip papuošti tvorą – anoks galvosūkis ne tik apželdinimo specialistui, bet ir eiliniam žingeidžiam žmogui. Vienas iš pasirinkimų – vienmečiai ir daugiamečiai augalai, galintys lapija, žiedų gausa, ar vaisiais paįvairinti, pagražinti tvorą. Vos tik suvešėjusius tokiems augalams netrunkama pastebėti kaip jais besigerinčiųjų akys spindi ne ką mažiau, nei stebint žaidžiančius vaikus.

Išskirtiniai augalai

Kai sunku apsispręsti, kurie augalai labiausiai tiktų bei patiktų, vertėtų ryžtis eksperimentams su vienmečiais augalais. Valgomus vaisius žadantieji – taip pat galimybė neprašauti pro šalį, tik tuomet teks šiek tiek pasikapstyti ne tik žemėje – tokiems augalams prireiks atramų.

Net ir tuomet, kai nelengva apsispręsti dėl spalvų, visiškai nebūtina ieškoti didžiausių ekspertų. Jeigu žemės sklypo plotelis nykokas, labiau tiks ryškiaspalviai augalai. Tarkim, dekoratyvi pupuolė geba ne vien apželdinti tvorą, bet ir praturtinti jį laibomis ilgomis ankštimis.

Praktiškas pasirinkimas

Tais atvejais, kai tvora ir statinys nesislepia pavėsyje, verta pagalvoti apie dygmoliūgius, raukšlėtuosius svaidenius, afrikietiškus agurkus, kurių lapija ypatingumo vešlumo. Tokių augalų vaisiai gali  papuošti bet kurį statinį. Ypač verti dėmesio ilgamoliūgiai, sugebantys pasigirti apie du metrus siekiančiais vaisiais.

Gerą vaizdą sukurs šalia tvorelės pasodinti dekoratyviniai moliūgai. Jie auga, stiebiasi tvora, vėliau pasipuošdami įvairiaspalviais, pačių įvairiausių formų vaisiais. Jie gali priminti kriaušės, obuolio ar net  baravykiukų formas.

Kai nepatinka vijokliniai vienmečiai, galima rinktis aukštaūgius vienmečius. Tarkim, kukurūzus. Jie gali būti net margalapiai. Brandos amžių pasiekę kukurūzai gali kaip kareiviai sergėti savo šeimininkų privatumą. Taip savaime suvokiama, jog kaip papuošti tvorą – anoks sunkus ir neįveikiamas uždavinys.

Daugiau tvoros puošimo idėjų rasite: http://betafence.lt/

Įkelta į: Technologijos