Kaip savarankiškai sumontuoti tvorą?

tvora

Segmentinės tvoros – dažnas pasirinkimas, todėl nieko nuostabaus, kad neretai yra teiraujamasi, kaip šios tvoros yra montuojamos. Tokių tvorų montavimas yra vienas paprasčiausių, tad nieko nuostabaus, kad gana dažnai yra nusprendžiama tokią tvorą montuoti savarankiškai. Taigi, kaip tai padaryti?

Tvoros stulpų pasirinkimas

Kadangi  stulpus tenka įkasti į gana gilias duobes, svarbu pasirūpinti, kad stulpo aukštis būtų pakankamas. Tvoros stulpai turėtų būti bent penkiasdešimčia centimetrų aukštesni nei tvora, tad tuo atveju, jei tvoros aukštis  bus 1,5 m, tvoros stulpų aukštis turėtų būti bent dviejų metrų, nes tik tokiu atveju bus galima užtikrinti pakankamą tvoros stabilumą.

Tinkamai pasiruoškite

Visų pirma reikės pasiruošti tvirtus metalinius kuoliukus – juos įsmeigę į žemę galėsite nutiesti liniją, kuri pažymės tvoros ribas. Taip pat pažymėkite tvoros kampus ir vietas, kuriose bus tvirtinami tvoros stulpai. Tarp kiekvieno stulpo rekomenduojama pamatuoti atstumą, kuris turėtų būti maždaug pustrečio metro. Vietose, kuriose bus tvirtinami tvoros stulpai, įkaskite duobes (jos turėtų būti pakankamai gilios, kad galėtumėte užtikrinti stulpų tvirtumą). Kiekvienam stulpui turėtų būti paruošiamos maždaug 50 cm gylio ir 20 cm skersmens duobės, tačiau tai priklausys nuo žemės tipo – juk smėlyje stulpai laikysis ne taip tvirtai, tad ir duobės turėtų būti gilesnės. Paruošti tinkamo gylio duobes galėsite paprasčiau, jei įkasamo stulpo vietas pamatuosite ir pažymėsite kreida.

Įvertinkite tvoros stulpų stabilumą

Į iškastas duobes įstatykite tvoros stulpus ir įvertinkite, ar jie stovi pakankamai tiesiai. Įsitikinkite, kad visi stulpai yra įkasti vienodame gylyje. Jei šie darbai buvo atlikti tinkamai, galite užpilti duobes betonu ir atlikti apdailą.

Tvoros segmentų montavimas

Montuojant tvorą visada svarbu laikytis pateiktos instrukcijos, kurią gavote pirkdami tvoros segmentus. Paprastai segmentinės tvoros yra tvirtinamos specialiais kabliais: tvoros segmentai tvirtinami prie stulpo ir sutvirtinami veržle. Palanku yra tai, kad montuojant tvoros segmentus nebūtina laikytis preciziško tikslumo, todėl montavimo darbai atliekami pakankamai greitai.

Galite būti užtikrinti, kad segmentinės tvoros montavimo darbai nepareikalaus daug jūsų laiko bei pastangų, o sumontuota tvora bus tikrai tvirta ir ilgaamžė.

 

 

 

Įkelta į: Technologijos