Kaip sukurti tinkamą lauko apšvietimą?

kiemo apšvietimas

Technologijoms tobulėjant, keičiasi ir supratimas apie apšvietimą bei jo projektavimą. Jeigu anksčiau atrodė jog bet kurioje, mums patinkančioje vietoje pritaikytos LED lemputės sukurs nepriekaištingą vaizdą, iš tiesų jos suteikdavo tik jaukumą ir nieko daugiau. Kodėl? Nes turint mažai supratimo apie profesionalų apšvietimo projektavimą, jo sukurti tiesiog neįmanoma. Mes galime išdėstyti įsigytas lauko lempas ir dalinai apšviesti takelį ar kažkurį augalą, tačiau mes nepasiekiame geriausio įmanomo rezultato. Taigi ką daryti, kad kiemo aplinka teiktų malonumą ne tik šiltomis vasaros naktimis, bet ir ilgais rudens, žiemos vakarais?

Atsakymas yra gan paprastas, tačiau ne taip lengvai įgyvendinimas. Mes rekomenduojame įsirengti gerai apgalvotą lauko apšvietimą. Būtent toks sprendimas padės sukurti gražesnę, o tuo pačiu saugesnę kiemo aplinką.

Nuo ko pradėti?

Visų pirma, susiraskite žmogų, kuris padės sukurti jūsų išsvajotą apšvietimą, tačiau tuo pačiu vadovaukitės žemiau pateiktais patarimais.

1. Apšvieskite pagrindinį lauko takelį bei įėjimą prie durų. Būtent toks apšvietimo išdėstymas yra itin aktualus tamsios paros metu ar žiemos vakarais, kai dienos sutrumpėja. Juk grįžus namo iš darbo, norisi matyti kur gali padėti koją ar lengviau ir greičiau atsirakinti duris. Tačiau lauko takelių ir įėjimo apšvietimas neatsiremia vien į funkcionalumą. Iš tiesų, jis praturtina kiemą bei suteikia jaukumo ir šilumos. Tinkamai apšviestas takelis dažnai sukuria prabangaus, itin išpuoselėto kiemo įvaizdį.

2. Pasirūpinkite augalų apšvietimu. Kas gali atrodyti tobuliau nei nepriekaištingai apšviesti augalai? Mes esame įsitikinę jog lauko apšvietimo instaliacija gali radikaliai pakeisti jūsų kiemo įvaizdį. Jeigu anksčiau kai kurie augalai buvo minimaliai apšviesti, dabar jie gali būti matomi ir išsiskirti net tamsiu paros metu. Tiesa sakant, kuriuos augalus apšviesti ir kaip tai padaryti tinkamiausiai, vėlgi gali pasakyti šios srities specialistai, tačiau praktika rodo jog aukšti, tankūs ar žiedais apsipylę augalai, apšviesti atrodo geriausiai. Taip pat, reikia nepamiršti jog didelį dėmesį reikia skirti ir tinkamam apšvietimo kompo parinkimui, lempučių intensyvumui ir netgi šviesos spalvos tonui.

Nekantraujate pamatyti kaip kiemo medžių bei augalų apšvietimas gali pakeisti jūsų sodą? Nieko nelaukite ir apšvietimo projektavimu pasirūpinkite dar prieš prasidedant žiemai.

Įkelta į: Technologijos