Kaip žaisti pokerį? Svarbiausios taisyklės

pokeris

Pokeris – visame pasaulyje populiarumo sulaukęs kortų žaidimas, kuris gali būti žaidžiamas gyvai arba internetu. Pastaroji pasirinkimo galimybė yra kur as populiaresnė – ji pasirenkama ir tada, kai siekiama išsiaiškinti, kaip žaisti pokerį, ir tuomet, kai nėra ūpo susitikti su bičiuliais ar apsilankyti vietose,kuriose vyksta pokerio lošimai.  Pokerio žaidimas reikalauja tam tikrų žinių bei įgūdžių, taigi, labai svarbu pasirūpinti, kad viską tinkamai perprastumėte. Taigi, kaip žaisti pokerį, ir kokios jo taisyklės yra pačios svarbiausios?

Žaidimo dalyviai ir eiga

  • Pokerio žaidėjų skaičius priklauso nuo pokerio tipo, tačiau jų niekada nėra daugiau nei 10. „Full ring“ žaidėjų skaičius paprastai yra 9-10, o „Short handed“ – nuo 5 iki 6;
  • Žaidimo dalintojas padalija kortas. Kiekvieno dalijimo metu kortų dalintojas keičiamas pagal laikrodžio rodyklę;
  • Kiekvienas žaidėjas gauna po dvi kortas, vėliau atverčiamos trys visiems dalyviams bendros  kortos, dar vėliau – ir ketvirta bei penkta;
  • Kiekvieno žaidėjo tikslas – laimėti, todėl  kiekvienas žaidėjas siekia „susišluoti“ tokią kortų kombinaciją, kuri leistų laimėti turnyrą.

Taigi, kaip žaisti pokerį kiekvieno kortų dalinimo etapu?

Pirmas, antras, trečias ir ketvirtas statymų ratas

Žaidimo taisyklėse, kuriose aiškinama, kaip žaisti pokerį, informacija yra pateikiama gana aiškiai ir suprantamai, taigi, suprasti tikrai nėra labai sudėtinga. Pirmiausia vertėtų išsiaiškinti, kas turi būti atliekama pirmųjų keturių statymų ratų metu, ir tai padės paprasčiau suprasti, kaip žaisti pokerį:

  • Pirmasis veiksmą atliekantis dalyvis yra iš kairės tam žaidėjui, kuris atliko didįjį privalomą statymą („Big blind“). Šis žaidėjas gali atlikti vieną šių veiksmų: išmesti turimas kortas ir atsisakyti dalyvauti šioje partijoje („Fold“), daryti statymą, lygų atliktam statymui („Call“), arba padidinti didįjį statymą („Bet“). Kaip žaisti pokerį toliau?
  • Po pirmojo statymo visiems žaidėjams atverčiamos 3 bendros kortos, ir tuomet žaidėjai atlieka naują statymų ratą. Kaip ir pirmajame statymo rate, žaidėjai turi tokias pat galimybes – atsisakyti dalyvauti šioje partijoje, atlikti tokį pat statymą, koks buvo atliktas prieš tai, ir taip pat galima padidinti savo statymą. Taip pat galima pasirinkti ir dar vieną galimybę – neatlikti jokio statymo, ir palaukti, kol veiksmus atliks kiti žaidėjai („Check“). Pasibaigus antrajam statymų ratui galima nusimesti kortas „Fold“, o likusieji pastato po tiek pat žetonų;
  • Atėjus trečiojo statymo rato laikui žaidėjams yra atverčiama bendra 4-oji korta. Čia taisyklės, kaip žaisti pokerį, yra tokios pat, kaip ir antrajame statymų rate – žaidėjai gali atlikti pasirinktus veiksmus. Pasibaigus trečiajam statymų ratui žaidėjai gali nusimesti kortas arba pastatyti po vienodą žetonų kiekį;
  • Ketvirtojo rato metu atverčiama penktoji korta, kuri yra paskutinioji bendra korta. Likę žaidėjai gali atlikti pasirinktus veiksmus.

Žaidimo pabaiga – kortų demonstravimas

Jau tapo aišku, kas yra pokeris, tačiau dar laukia paskutinis, pats svarbiausias momentas, – kortų demonstravimas. Likusieji žaidėjai demonstruoja, kokios yra jų kortos. Laimi tas žaidėjas, kuris turi geriausią kombinaciją, – jam priklauso visas žaidimo „bankas“, taigi, jis gali susižerti visus žetonus.

Išbandykite žaidimą nemokamai

Jei kyla dvejonių, kaip žaisti pokerį, ir baiminatės, kad tai jums gali atnešti nemenkų nuostolių, pirmiausia pasipraktikuokite žaisdami nemokamai. Tokiu būdu jūs nieko neprarasite, ir galėsite įgyti daugiau žinių bei įgūdžių. Nors paaiškinimų, kaip žaisti pokerį, šiuo metu yra tikrai labai daug, tačiau be praktikos tai tėra „sausa“ informacija. Taigi, susiraskite tokių internetinių svetainių, kuriose yra siūloma išbandyti žaidimą be jokių investicijų, ir pasipraktikavę galėsite tapti tikrais pokerio meistrais!

 

 

 

 

Įkelta į: Pramogos