Kaukazas – ypatinga vieta nukeliauti

cropped-addarticle211.png

Kartą buvau rusiškoje Kaukazo dalyje, tai ten toks savotiškas gyvybės ir kitų dalykų kratinys. Pirma – žinoma, mažesnės kainos, antra, parduodama viskas, net galimybė pasisverti turguje, užlipi ant paprastų vonios svarstyklių ir susimokėjęs sužinai resultatą, dar turgaus prekeivė pakomentuoja, kad va, “esi tikras vyras”, arba “sveriate kaip mano žentas”. Ten netrūksta ir elgetų, tik tiek, kad jos tokios keistokos. Pavyzdžiui, sėdi stora, tikrai stora moteris ir prašo pinigų jai ant duonytės pavalgyti. Na, panašu, kad ji tikrai duona neminta ir nenori misti. Taip pat ten keista bendravimo, keliavimo, tvarkos, kultūros, punktualumo ir net ėjimo per gatvę kultūra. Pradėkime nuo punktualumo ir bendravimo. Žinoma, rusai, jauki tauta, bent jau centrinėje dalyje, jie visi vaišingi, daug plepa ir dalinasi įspūdžiais. Bet kai laikas su jais atlikti kažką rimto – darbą kieme, susitikti svarbiais tikslais bent jau paprašyti laiku atvykti į vietą išgirsti arba “tuoj”, kuris niekada nebūna laiku, o geriausiu atveju – po dvidešimties minučių. Kai reikia darbą atlikti, staiga visi suserga, prisimena mažiau nemalonius darbus arba tiesiog apsimeta, kad negirdi.Piatigorsk Kaukazas – ypatinga vieta nukeliauti

Toliau keliavimas, tiek pėsčiomis, tiek transporto priemone. Gražą gausi ne visada, kartais, kai pamato, kad tu galbūt ne vietinis, būtinai norės apgauti ar prigalvoti nebūtų mokesčių. Pesčiajam ten visiškai nesaugu. Tarkime gatvėje jei dega raudona, geriau neiti, jei žalia, geriau apsižvalgyti kokius šešis kartus. Nes tai, kad tu pėstysis einantis per perėją degant žaliam šviesoforo signalui, niekam neįdomu, dažnai mašinos net nepristabdo. Taip manęs vos nenutrenkė keleivinis autobusiukas, kuris vos per pralėkė pro mane vos per 10-20cm atstumą net nepristabdęs. Kelionės irgi savotiškos. Ten buvo nemažai ir organizuotų maršrutų su gidu ir paprastų kelionų iš taško A į tašką B, kai žmonės susimeta ant maršrutinio autobusiuko kuro ir nuomos ir keliauja į norimą vietą. Aišku, visada yra koordinatorius, kuris duoda bent orientacinę dieną, kada išvykstama ir link kur apytiksliai. Tikslių grafikų kelionėje nėra, jų net ir nereikia. Visada visi tau atsakys, kad “tuoj”, ir iš tikrųjų, po valandos tikrai sulauksi savo norimo autobuso.

Nors šiaip, tvarka labai primityvi ir paprasta, suprantama, neskatinanti tobulėti, visi sėdi, visi tingi, visiems gerai ir visi daugmaž laimingi. Visi neturi pinigų, bet ten visiems daug kas beveik ir nekainuoja. Visi gyvena su kyšiais arba iš jų, net policininkai nesikuklina priminti, kad esi iš kitos šalies ar net kito Rusijos regiono, ir kad čia – “viskas kitaip” nei už šimto kilometrų. Tad kartais kelionės autobusu apkarsta ir net primena sienos su konfliktine teritorija kirtimą, išklausinės visus ir patikrins visus. O jei viskas gerai, vis tiek susimokėk.

Įkelta į: Kelionės