Kiemo tvora – praktiška ir graži

Tujos

Populiaru ir madinga gyventi nuosavame name kur nors užmiestyje. Didieji Lietuvos miestai greičiau ar lėčiau plečiasi į visas puses, dygsta naujų namų kvartalai ir pavieniai namai, vis labiau apgyvendinami sodai. Jau įsikūrus, prasideda sekantis etapas – kiemo sutvarkymas, ne tik patogiai, bet ir gražiai, pasitelkiant įvairius augalus, tiek žydinčius, tiek ir visą žiemą žaliuojančius spygliuočius.

Dažniausiai kiemo tvarkymas prasideda nuo tvoros. Nors daugelis nori metalinės ar medinės tvoros su varteliais, dažnai vien ja apsiriboja – šalia sodina ir puoselėja gyvatvorę. Populiariausias gyvatvorių augalas pas mus – tujos. Nors tvoras formuoti galima ir iš eglių, ir iš lapuočių krūmų, pavyzdžiui lanksvų, bet tujos kol kas lengvai visus kitus augalus nugali savo populiarumu.

Tujos vešlios, puikiai formuojamos karpomos, atsparios mūsų žiemoms. Dažniausiai sodinamos į durpių ar komposto užpildytas duobes ir kartą patręšiamos jos ilgai gali vešliai bei sėkmingai augti. Prisiminti jas patręšti papildomai pakanka kas porą metų, belieka tik karpyti. Su karpymu apsileisti nevertėtų – peraugusios tujos jau bus mažiau gražios, ne tokios tankios. Geriausia jas pradėti karpyti dar ankstyvame amžiuje, tai yra jaunas ir mažas. Ir karpyti bent du kartus metus.

Kokį gyvatvorės dizainą rinktis? Ganėtinai individualu, tačiau kartu paprasta. Dažniausiai iš tujų formuojamas paprasta, tvarkingai kampuota tvora. Meniškesnių sielų kiemų turėtojai nevengia ir paeksperimentuoti – formuoja įvairius bokštelius, paaukštėjimus, laiptelius, netgi skyles tvores. Tujos tokioms įmantrybėms puikiai pasiduoda, tereikia spėti laiku įgyvendinti savo idėjas, kol augalas ne per didelis. Nereikia bijoti bandyti – galbūt pirmus metus kaimynai jūsų meno ir nesupras, o tvora atrodys tiesiog kaip kreivai apkarpyta, tačiau po metų ar kitų turėtumėte gerokai patobulėti, tvora gražės, o džiaugsmo taip pat daugės. Pasaulyje yra tikrai įspūdingų pavyzdžių, ką galima suformuoti iš tujų gyvatvorių.

Žinoma, kartais būna ir taip, kad kokia viena kita tuja jūsų tvoroje nudžiūva. Vaizdas, aišku, ne koks, tačiau nereiktų panikuoti. Medelynuose galima gauti visai didelių tujų, kurias pasodinus trūkstamoje vietoje galima gana greitai susigrąžinti buvusį vaizdą. Jeigu jums tujos ne ytin prie širdies, arba tiesiog norite būtų originalesnis, gyvatvorę galima pasidaryti ir iš daugelio kitų augalų. Šiam tikslui labai populiarėja eglės, ilgus metus ar net dešimtmečius gyvuoja buksmečių gyvatvorės, gerai tinka kukmedis bei visa eilė ne visžalių augalų, pradedant jau minėtomis lanksvomis. Bandyti, eksperimentuoti, patirti bei tobulėti – pagrindiniai principai, kurie veda į gražiausias gyvatvores.

Paieškos tagai:
Įkelta į: Kita