Kūdikio kraitelis – kokius drabužėlius įsigyti?

girls_gift_set_2

Kažkada seniais niūriais laikais gyvavo prietaras – kūdikio kraitelį ruošti tik gimus vaikeliui. Tačiau tie niūrūs laikai su visais prietarais liko giliai praeityje, o kūdikio kraitelio ruošimas tapo vienu iš pačių maloniausių užsiėmimų būsimai mamytei. Taigi paprastai kūdikio kraitelis pradedamas ruošti likus keliems mėnesiams iki vaikelio atėjimo. Tad kokie gi rūbeliai turėtų atsidurti mažylio komodos stalčiuje.

Pirmiausia apie tai kokio dydžio drabužėlius reikėtų įsigyti. Standartiškai naujagimio kraitelis sudaromas iš 56 dydžio drabužėlių. Vidutinis išnešioto naujagimio ūgis – 51 cm, tačiau jau per pirmąjį mėnesį mažylis paauga vidutiniškai keturis centimetrus, tad 56 dydžio rūbeliai nebus vaikui smarkiai per dideli ir neteks jų „nurašyti“ vos per pora savaičių.

Naujagimio kraitelį sudaro šie pagrindiniai drabužėliai: smėlinukai, siaustinukai, šliaužtinukai (ilgomis arba trumpomis rankovėmis), marškinėliai, kelnytės su pėdutėmis, romperiukai, kepurėlės, miegmaišis, šiltas kombinezonas (šaltajam metų laikui). Pradžiai rekomenduotume turėti bent penkis komplektukus, jei galite sau leisti, įsigykite ir daugiau. Nors rodos naujagimis tik guli ir miega, visgi drabužėlius tenka keisti ne taip ir retai – tai atpila, tai nutinka nelaimė keičiant sauskelnes, galiausia rekomenduojama švariais drabužėliais vaiką perrengti kas vakarą po maudynių. Taigi, kad nereikėtų du kartus į dieną „sukti“ skalbimo mašinos, geriau turėti pakankamai rūbelių pakeitimui. Patys drabužėliai labai priklauso nuo metų laiko. Vasarą, jei dienos karštos, vaikelis puikiai jausis tik su smėlinuku arba romperiuku, pakaks jį apkloti plonu medvilniniu pleduku. Reikėtų prisiminti, kad naujagimio termoreguliacija dar nėra tobula, o pastaruosius devynis mėnesius jis praleido idealioje 37 C laipsnių temperatūroje, tad būtent naujagimį reikėtų aprengti (apkloti) šiek tiek šilčiau, tačiau jokiu būdu nederėtų persistengti, nes perkaitimas kūdikiui yra lygiai taip pat pavojingas kaip ir peršalimas. Žiemą, vaikutį rengsite marškinėliai ir šliaužtinukais, jei namuose šalta gali prireikti ir megztuko, tačiau naujagimį, kuris dar nesivarto ir nejuda visada patogiau ne šilčiau aprengti, o šilčiau užkloti.

Labai patogus dalykas kūdikiams yra miegmaišiai. Jų būna įvairių: storesnių, pašiltintų skirtų šaltajam metų laikui ir plonyčių skirtų vasarai. Miegmaišis ne tik garantuoja, kad vaikutis nenusiklos, bet ir leidžia naktį patogiau, nepažadinant vaiko, pakeisti sauskelnes.

Dar vienas labai svarbus dalykas, kurį tiesiog būtina aptarti – pluoštas iš kurio pagaminti rūbeliai. Drabužėliai kūdikiams turėtų būti tik iš natūralaus pluošto (neskaitant lauko drabužių – kombinezonų, striukyčių). Tad kūdikio kraiteliui patartume rinktis ekologiškos medvilnės, merino vilnos, bambuko pluošto gaminius.

Paieškos tagai: , , ,
Įkelta į: Drabužiai