Kuo jaunimo kelionės kitokios

Ibiza

Kelionių agentūros, aptarnaujančios būrius įvairiausių žmonių, mato aiškias tendencijas, kaip skiriasi kelionių pobūdis tarp įvairių socialinių grupių. Vyrai ir moterys, šeimos ir vienišiai, jauni ir pagyvenę žmones renkasi vis kitokias keliones. Natūralu, juk poreikiai visų skiriasi, skiriasi net atostogų tikslai. Jei kažkas nori tiesiog gerai pailsėti, tai kitam būtinas intensyvus pažinimo procesas. O ir poilsį vieni supranta kaip šokius klube Ibizoje, kiti kaip gulėjimą po palme, o treti kaip kalnų žygius ar plaukimą jachta aplink pasaulį. Vis tik šiokius apibendrinimus galima padaryti.

Beje, jei jau skaitote šitą straipsnį, turėkite omenyje – jokios statistikos iš jokių kelionių agentūrų aš neturiu, visa tai tiesiog loginiai pasamprotavimai, žinoma remiantis gyvenimiška patirtimi bei šiokiomis tokiomis nuogirdomis. Vyrai ir moterys. Atspėti lengva – moterys ieško pasyvaus poilsio, malonaus klimato, patogių sąlygų ir galimybės tiesiog atsipalaiduoti. Štai vyrams kelionės tikslu gali būti ir sporto varžybos, ir alaus gėrimo šventė, ir noras užsikeberioti į kokią nors viršukalnę. Dažniausiai jie ieškos ir kokių įdomesnių, ne tokių turistinių vietų, nors jauni vyrai turi puikią nuomonę ir apie Ispanijai priklausančią Ibizą.

Kas toliau? Toliau šeimos. Šeimos ir vienišiai. Natūralu, kad šeimų kelionės ir šeimų poilsis turi savo specifiką. Reikia atsakingai rinktis keliavimo būdą, viešbutį, net konkretų paplūdimį, kuriame jūsų vaikai galės ilsėtis tikrai saugiau. Keliaujant su mažaisiais kompanionais neišvengiamai reikia užsitikrinti, kad jiems netrūktų pramogų – regione turi būti zoologijos sodas, koks nors vandens ar šiaip pramogų parkas, kokie nors atrakcionai. Tuo tarpu vienišiai, dažniausiai susiburiantys į draugų kompanijas, atostogauja kuo įvairiausiai. Vienus traukia Ibiza, su savo naktiniais vakarėliais koktelių upėmis, tuo tarpu kiti net ir vidurį vasaros ras kokių kalnų, kur galės su kuprinėmis klampoti sniegu.

Jaunimo kelionės dažniausiai būna orientuotos į įvairias pramogas, na o štai vyresnius keliautojus paprastai domina pažinimas. Net ir Vilniuje galima gana aiškiai pastebėti, jog dauguma po senamiestį apžiūrinėdami bažnyčias slankioja jau gerokai pagyvenę turistai. Jaunuoliai tuo metu lekia į pramogų ir nuotykių parkus, barus ir klubus, išbando aibę ekstremalių pramogų ar tiesiog nuomotu automobilio apvažiuoja gerą gabalą juos dominančio regiono. Beje, jaunimas daug labiau yra linkę ir į savarankiškas keliones.

Įkelta į: Kelionės