Kur atvėsti nuo vasaros karščių?

Norvegija

norvegija 214x300 Kur atvėsti nuo vasaros karščių?Esant karštam orui vasarą Lietuvoje, ne vienas susimąsto, kur pabėgti nuo tos saulės ir kaitinančio oro. Vieni įsigyja ventiliatorius, kiti užsidaro visus langus ir duris, treti atvirkščiai – viską atidaro, norėdami sudaryti malonų skersvėjį. Na o dar kiti tiesiog kenčia tą karštį, kol galiausiai vakare nueina į šaltą dušą ar keliauja su draugais į barą atsigaivinti šalto alaus bokalu. Galiausiai, kas nors neišvėręs tų karščių sugalvoja išvažiuoti iš šalies ten, kur vėsiau. Bet vėsiau Europoje yra tik šiaurėje, o ten – trys šalys: Suomija, Švedija arba Norvegija. Kuo toliau į šiaurę tuo vėsiau. Tad kurią gi šalį pasirinkti norint atsigaivinti po vasariškų karščių?

                  Ko gero, kiekvienas žino, jog Suomija garsėja savo ežerų gausa, tad norint išsimaudyti ar bent pabraidyti siekiant atsivėsinti – Suomijoje ežerą rasti bus nesunku. Tiesa, dauguma jų yra pelkiniai, gana drumzlini, bet ir Lietuvoje tokių ežerų netrūksta ir juose mirksta nemažai žmonių. Galbūt Suomijos ežerų vanduo jums bus ir per šaltas, tačiau juk toks vanduo geriausiai ir atgaivina! Ypač jei lėksite į ežerą tiesiai iš suomiškos pirties – tai bent malonumą patirsite!

                  Švedija garsi savo miškais, nacionaliniais parkais. Pavyzdžiui, kad ir Abisko parkas šalies šiaurėje – čia sutiksite ir kalnų, ir slėnių, ir miškų, ir pelkių. O šiaurėje ir nėra tokių karščių kaip pietuose, tad ir neperkaisite. Parke gausu takų pėstiesiems žygiuotojams, tad eiti čia paprasta ir paklysti sunku, juolab kad nemažai kitų turistų čia taip pat lankosi. Nuostabūs kalnų ir slėnių, upelių ir ežerėlių vaizdai atgaivins ne tik kūną bet ir sielą, tad jei ieškote ramybės, keliaukite į šiaurinę Švediją.

                  Norvegijoje tikriausiai vėsiausią iš visų jau minėtų šalių, juk Norvegijai priklauso ir šiauriausia Europos vieta! Be to, čia gausu gana aukštų kalnų, fiordų, tolyn nusitęsiančių link jūros ir daug aukštų uolų, nuo kurių ir galima pasižvalgyti po šiuos nuostabius ledynų kūrinius – fiordus. Nors Norvegija ir garsėja bene didžiausiomis Europoje kainomis, tačiau laiką leidžiant gamtoje, laipiojant po kalnus ar plaukiojant po fiordus, tiek daug pinigų neteks išleisti, tad kodėl gi nenuvykus ir į šią nuostabaus grožio šalį, pamatyti kur slepiasi troliai ir pasimėgauti kalnų didybe.

 

Paieškos tagai:
Įkelta į: Kelionės