Kuri internetinė parduotuvė šiuo metu populiariausia visame pasaulyje?

internetine_parduotuve

Daugelis jau esame susipažinę su lietuviškomis internetinėmis parduotuvėmis, kurios dažnu yra specializuotos. Visgi, pasaulinės tendencijos rodo, kad didžiasio populiarumo sulaukia internetinės parduovės kuriose siūlomas gausus prekių asortimentas. Šiandien trumpai pristatysime didžiausias internetines parduotuves ir supažindinsime su jų sėkmės istorijomis.

5 vieta

Etsy.com – tai unikali internetinė parduotuvėje kurioje individualūs žmonės pardavinėja rankdarbius. Prekių asortimentą sudaro: meno kūriniai, fotografijos, rūbai, juvelyrika, žaislai ir t.t. Tinklapis startavo 2005 metais ir iš karto sulaukė didžiulės sėkmės rankdarbių mėgėjų, kolekcininkų tarpe ( ypač moterų).

4 vieta

Bestbuy.com – Tai tarptautinis mažmeninis prekybininkas pagrinde siūlantis elektronikos ir buitinės technikos prekes. Gyvavimo pradžiojė prekes parduodavo paštu ir parduotuvėse, tačiau vėliau įsitvirtino tarp internetinės prekybos lyderių.

3 vieta

Walmart.com – Walmart yra didžiausias prekybos tinklas JAV ir Meksikoje. 2014 tai buvo daugiausiai darbuotojų turinti įmonės pasaulyje ( daugiau nei 2 mln. Darbuotojų). 2014 tai buvo pelningiausia įmonė pasaulyje (476, 294 mlrd. JAV dolerių pelno). Walmart.com prekių asortimentas lavai gausus: nuo drabužių iki elektronikos ir baldų.

2 vieta

Ebay.com Tai aukciono tipo internetinė parduotuvė kurioje prekes pagrinde parduota individualūs asmenys. Ebay.comvyrauja tarpauinė prekyba, tačiau yra sukurtos atskiros tinklapių versijas didžiausioms valstybėms: ebay.co.uk, ebay.de ir pan. Ebay vis dar išlieka populiariausi aukcionu pasaulyje, tačiau neretai kritikuojamas dėl produktų klastočių bei didelių mokesčių.

1 vieta

Amazon.com

Amazon internetinė parduotuvė startavo dar 1994 metais. Pradžioje pagrindinės prekės buvo knygos, video kasetės, muzikiniai kompaktiniai diskai. Šiuo metu čia galima įsigyti gerokai daugiau prekių: elektronikos, buitinės technikos, rūbų, baldų ir pan. Amazon turi 14 atskirų tinklapių didžiausioms rinkoms. 2014 Amazon pelnas buvo beveik 73 milijardai JAV dolerių. Amazon yra pelningiausia tarp parduotuvių prekiaujančių tik internetu.

Užsienio internetinių parduoduvių pavyzdžiai rodo, kada tarp populiariausių internetinių parduotuvių patenka ir žinomos kompanijos išpopuliarėjo parduodant tradiciniu būdu. Laiku pastebėta internetinės prekybos niša gerai žinomiems JAV prekybos vardams kaip Walmart ir Bestbuy padėjo gerokai padidinti pelnus.

Įkelta į: e-Komercija