Medinių terasų statyba: kokių klaidų nedaryti?

terasu statyba

Terasos yra puikus pasirinkimas, jei norite prie savo namų turėti papildomos erdvės, o taip pat ir tuo atveju, jei norite kur kas dekoratyvesnio bendro namų aplinkos vaizdo. Reikia akcentuoti, kad terasos gali  būti labai įvairios, o vienas iš galimų pasirinkimų yra medinės terasos. Jei  norite, kad tokia terasa atsirastų ir jūsų namų aplinkoje, bus reikalinga medinių terasų statyba. Nesunku pastebėti, kad dažniausiai yra akcentuojama kaip reikėtų elgtis, tačiau dažniausiai pamirštama pakalbėti  apie tai, kokių klaidų daryti nereikėtų. Būtent tos klaidos neretai kainuoja labai daug, o dažnas tiesiog nežino, kaip jų išvengti. Apie tai ir kalbėsime šį kartą – tik elgdamiesi protingai garantuosite, kad nepadarysite klaidų įrengdami savo namų terasą.

Nelakuota ir nedažyta mediena

Viena grubiausių ir ryškiausių laidų, kurią daro medinę terasą įsirengiantys žmonės, yra nelakuota arba nedažyta mediena. Kodėl negalima daryti tokios klaidos? Viskas labai paprasta – terasa yra lauko vieta,  tad būtent jei tenka patirti labai didelį neigiamą  aplinkos veiksnių poveikį – lietus, šaltis, drėgmė silpnina medienos poveikį bei keičia pradinę pirminę išvaizdą. Belieka tik pridurti, kad lakas ir dažai yra viena iš dviejų medžiagų, kuri gali padėti apsaugoti medieną nuo visų išvardintų veiksnių ir užtikrinti, kad medinė terasa dar ilgai išlaikys puikią  savo būklę bei išvaizdą. Taigi, medinių bus baigta tik tuomet, kai išdažysite ar nulakuosite terasą.

Netinkamai parinkta terasos vieta

Dar viena klaida, kurią labai dažnai daro daug terasą norinčių turėti žmonių, yra netinkamai parinkta terasos vieta. Kurioje pusėje – šiaurinėje ar pietinėje verta įrengti terasą? Gerai apgalvokite šį veiksnį, nes vėliau jau neturėsite galimybės  pakeisti savo sprendimo. Na, o kaip rasti sprendimą? Viskas  labai paprasta: jei norite, kad terasa būtų kuo daugiau apšviesta saulės, tokiu atveju įrenkite ją pietinėje pusėje.

Būtina įrengti turėklus

Daugelis galvoja, kad medinių terasų statyba negali būti įsivaizduojama be turėklų. Vis dėlto, tai tikra nėra būtinas akcentas – barjero funkciją kuo puikiausiai gali atlikti ir gėlių stovai ar skulptūros.

Paieškos tagai: ,
Įkelta į: Kita