Natūralios parketlentės namuose: mada ar sąmoningas poreikis

parketlentes

Šiais industrijos, augančių miestų ir pramonės laikais, žmonės vis dažniau atsigręžia į natūralumą, chemijos nepaliestus gamtos išteklius ir ekologiją. Jei seniau natūralios medžiagos buvo lengvai gaunamos ir visur naudojamos, tai deja, bet šiais laikais natūralios medžiagos kainuoja daugiau nei dirbtinės. Mes mokame brangiau už statybines medžiagas jei ant jų etikečių puikuojasi užrašai “ekologiška prekė”, “atitinka EKO standartus”. Ir taip ne tik statybų ir apdailos medžiagų skyriuje, bet ir bet kuriame kitame prekybos centro skyriuje: ar tai būtų maistas, ar drabužiai – ekologiški produktai kainuoja daugiau.

Natūralios medienos parketlentės tampa vis paklausesnės tarp remonto darbus atliekančių žmonių. Ypač jaunos šeimos prioritetą teikia patvarioms, estetiškoms ir ekologiškoms parketlentėms. Įdomu ar tai ekologijos svarbos sąmoningas supratimas, ar mados vaikymasis. Nesunku užsikrėsti šia manija, kai aplink visi tik ir tešneka apie mums ir aplinkai saugias žaliavas. Bet nesvarbu ar tai dėl mados ar dėl suvokimo, kas iš tiesų yra kokybiška ir naudinga, svarbiausia tai, kad geros, ekologiškos interjero idėjos plinta. Parketlentės ir natūralios medienos ir be kenksmingų priedų namams ne tik suteikia jaukumo, bet ir nekenkia Jūsų sveikatai ir aplinkai.

Kuo gi dar ekologiškos, natūralios parketlentės naudingos? Jos lengvai montuojamos, nesunkiai galite įsirengti grindis be profesionalų pagalbos. galite ne tik sutaupyti, bet ir jaustis savarankiškai. Vyrai visais laikais namus statė savo rankomis, tas noras viską pasidaryti pačiam – išliko kraujyje, o namus statyti tenka vis rečiau. Be to, natūralios parketlentės puikiai izoliuoja garsą, tai ypač aktualu daugiabučių gyventojams su mažais vaikais ar augintiniais. Jos yra patvarios ir ilgaamžės bei atsparios ultravioletiniams spinduliams.

Vokietijoje gaminamos natūralios parketlentės – Eurofloor Realwood pagamintos su šešiais sluoksniais akrilinio lako su korundu. Korundas naudojamas dėl tvirtumo ir blizgesio. Imatuotas parketlenčių tvirtumas – 600-700kg/m.
Dažnai, rinkdamiesi grindų dangą, žmonės blaškosi tarp medžiagų, tekstūrų, spalvų, montavimo būdų ir beabejo viską dažniausiai lemia kaina. Svarbiausia apsvarstyti savo galimybes ir, jei galimybių ribos leidžia, investuoti į ilgaamžišką variantą, investuoti į ekologišką ir saugų pasirinkimą.

Įkelta į: Kita