Notaro paslaugos reikalingos įvairiose gyvenimo situacijose

notaro_paslaugos

Bent kartą gyvenime susiduriame su reikalais, kuriems sutvarkyti reikalingos notaro paslaugos:

  • Kai perkate, parduodate arba nuomuojatės, o gal nuomuojate namą, butą ar kitas patalpas. Sutartis šiuo atveju užtikrins, kad visi laikysis savo įsipareigojimų. Vien paprasto pasitikėjimo neturėtų užtekti, ypač, jeigu jau duoti rankpinigiai. Sutartis reikalinga, kad niekas nepersigalvotų ir visi galėtų būti ramūs, kad nepatirs nuostolių.
  • Jeigu vykstate į užsienį, jums gali reikėti tokių dokumentų kaip diplomas, gimimo ar santuokos liudijimas. Jeigu jie išduoti Lietuvoje, juos būtinai reikės išversti. Dažniausiai notaras turi patvirtinti vertimą – kad jis yra teisingas ir dokumentas galioja.
  • Testamentas yra labai svarbus dokumentas. Jis pasirūpins, kad nekiltų ginčų ar nesusipratimų tarp giminaičių dėl turto nepasidalijimo. Tiesa, kad testamentas galiotų, jį turi patvirtinti notaras. Dokumentą pas jį galima ir palikti saugoti. Taip jis tikrai niekur nepasimes.
  • Kartais mainomasi ar tiesiog dovanojami didelės vertės daiktai, pvz., nekilnojamasis turtas. Šiuo atveju saugiausia būtų sudaryti sutartį, kuri patvirtintų veiklą. Tačiau be notaro patvirtinimo dokumentas teisiškai negalios.
  • Suteikiant paskolą sutartis taip pat yra labai svarbi. Tik ji patikins, kad bus laikomasi įsipareigojimų.
  • Verta pamąstyti apie vedybų sutartį. Ji reikalinga, kad skyrybų atveju nei viena pusė neliktų nuskriausta ar apgauta. Visas turtas būtų padalintas teisingai.
  • Jeigu sumanysite įkurti asociaciją, bendrovę ar kitokią įmonę notaro paslaugos bus neišvengiamai reikalingos.

Tvarkant svarbius reikalus, ypač kai juose didelį vaidmenį atlieka pinigai, vien žodinių susitarimų neužtenka. Reikia garantuoti, kad abi pusės laikysis savo įsipareigojimų. Yra daugybė situacijų, kai reikalingas patvirtinimas, kad viskas būtų teisėta. Taigi, notaro paslaugos reikalingos, kai norite būti ramūs dėl savo susitarimų. Būtent notaras patvirtins visus jums reikiamus dokumentus, parengs sandorių projektus, jus pakonsultuos jeigu kils klausimų.

Notarai ne tik privalo beigti aukštąją mokyklą ir įgyti teisinį išsilavinimą. Jie privalo turėti gerą reputaciją. Tai yra labai atsakingas darbas, kuriam atlikti skelbiamas konkursas. Kadangi notaru tapti gali ne bet kas, nesijaudinkite dėl savo dokumentų saugumo ir darbo kokybės

Įkelta į: Paslaugos