Nuo ko priklauso transporto draudimo kainos?

transporto draudimas

Ar kada susimąstėte kodėl transporto draudimo kaina vieniems atsieina mažiau, o kitiems daugiau? Ko gero visiems yra tekę susidurti su šiais klausimais ir pasipiktinimais. Žinoma, kad kainos skiriasi — anokia paslaptis. Taip pat, patyrę vairuotojai bei draudimo klientai tikrai žino kokie aspektai lemia didesnę ar mažesnę transporto draudimo kainą. Galbūt tik jauni, tik ką teises išsilaikę arba dar tik ketinantys tai daryti vairuotojai gali nežinoti nuo ko priklauso draudimo kaina. Na, o dalis transporto priemonių savininkų gal išvardintų kelis lemiamus faktorius, nuo kurių priklauso draudimo kainos dydis, tačiau, ko gero tikrai ne visi žinotų visus kainą lemiančius faktorius ir juolat negalėtų įvardinti kurie faktoriai turi didžiausią įtaką. Argi nebūtų ramiau atiduoti pinigus, jei tiksliai žinotume už ką mokame ir kodėl mokame būtent tiek?

Progresyvios draudimo reklamos skelbia, kad potencialūs klientai gali susisiekti su draudimo konsultantais betkada, betkur ir betkokiu būdu, kaip tik klientui patogu. O būdų šiais laikais tikrai yra nemažai. Galite pasirinkti Jums patogiausią ir priimtiniausią variantą kaip norite rinktis ir pirkti automobillio ar kitokios transporto priemonės draudimą. Draudimo paslaugą galite pirkti tiesiogiai iš progresyvios draudimo kompanijos: internetu, telefonu arba naudodamiesi savo mobiliuoju. Taip pat transporto draudimą galite pirkti ir per brokerius (tarpininkus) arba per nepriklausomus agentus.

Taigi, grįžkime prie transporto draudimo kainą lemiančių faktorių. Ko gero daugelis išvardintume, kad kaina priklauso nuo vairuotojo stažo, jo vairavimo ir draudimo istorijos, nuo automobilio markės ir pagaminimo metų. Taip pat įtakos turi ir faktas ar automobilis yra pirktas ir vis dar išperkamas lizingu. Tačiau ar kada susimąstėte, kad kaina priklauso ne tik nuo Jūsų pačių ir Jūsų automobilio, bet ir nuo to kokiais pardavimo kanalais įsigyjate transporto draudimą? Pavyzdžiui, jei perkate draudimą per nepriklausomą agentą ar brokerį, į mokamus komisinius įeina ir mokestis draudimo pardavimo tarpininkui. Viena vertus kam pirkti per tarpininką ir mokėti daugiau, jei gali pirkti tiesiogiai ir šiek tiek sutaupyti. Bet kiekvienas geras draudimo tarpininkas turėtų gerų argumentų kodėl draudimą visgi verta įsigyti pas jį. Na, o tiesioginio pirkimo iš draudimo bendrovės metu į komisinius mokesčius yra įskaičiuojamos ir personalo, pardavimų skyriaus, aptarnavimo centrų ir kitos panašios išlaidos. Todėl sunku pasakyti kur pigiau, faktas, kad kainos skiriasi ir dabar jau turėtų būti aiškiau, iš kur atsiranda šis kainų skirtumas.

Paieškos tagai: , , ,
Įkelta į: Auto/Moto