Pafosas mėgstantiems istoriją

Pafosas

Pafosas – bene garsiausias Kipro salos miestas, kuris žinomas, visų pirma, dėl to jog jame yra oro uostas, jungiantis Kipro salą su daugeliu Europos miestų. Antra tai puiki vieta norint praleisti savaitę atostogų – juk čia gausu gerų viešbučių ir smėlėtų paplūdimių, o ir orais nėra ko skųstis – čia kone visuomet šilta. Ir trečia – Pafosas, galima sakyti, yra Kipro salos archeologijos centras. Tad į Pafosą traukia visokio plauko turistai bei keliautojai. Ir mėgstantys ilsėtis šiltuose kraštuose ir mėgstantys istoriją ir netgi tie kuriems įdomi Viduržemio regiono gamta ar aktyvios pramogos. Taigi, o ko į Pafosą keliaujate jūs? Jei neapsisprendėte, pabandysime jus sudominti.

                  Bene įdomiausias ir pats garsiausias Pafoso lankytinas objektas yra Karalių kapai angliškai žinomi kaip Thombs of the Kings. Jų amžius juk siekia daugiau kaip 2000 metų tad kaipgi nesidomėsi tokiu objektu? Šie kapai buvo naudojami karaliams laidoti, o dabar į juos galima užeiti kaip į turistinį objektą. Tai požeminė patalpa su daug koridorių ir kambarių. Čia verta užeiti susipažinti su Pafoso istorija arba tiesiog po žeme atsivėsinti nuo kaitrios salos saulės.

                  Dionyzo namai yra taip pat vienas įdomesnių istorinių objektų Pafose. Iš akmens pastatytas pastatas masina turistus pažvelgti giliau į salos istoriją, pamatyti kaip anksčiau gyveno žmonės Pafose, kokia buvo jų buitis ir kas jiems rūpėjo. Jei jau lankotės šiuose namuose, nepamirškite užsukti pasigrožėti ir senovinėmis romėnų mozaikomis, kurias tikriausiai žino kiekvienas. Mažytės spalvotos plytelės iš kurių sudėti įstabūs paveikslais  sudomins ar kiekvieną čia užsukusįjį. Juk kiek darbo reikėjo įdėti norint padaryti tokius nuostabius meno kūrinius!

                  Nepamirškime ir Pafoso tvirtovės. Iš akmens pastatyta tvirtovė – pilis kviečia turistus čia apsilankyti ir susipažinti su dar viena Pafoso istorijos dalimi. Pafoso tvirtovė įdomi tuo, jog turėjo net kelias paskirtis. Buvo naudojama ir kaip gynybinis įtvirtinimas saugotis nuo priešų ir kaip kalėjimas prasižengusiems laikyti. Dabar gi tai tiesiog turistų lankomas objektas ir nieko daugiau.

                  Senų pastatų Pafosas turi išties nemažai. Norint aplankyti įdomiausius, geriausia būtų užsukti į Pafoso archeologinį parką. Jame yra didžiausia kolekcija, jei taip galima pavadinti, senovinio palikimo mieste. Jei to neužtenka – visada gali užsukti į muziejų, pamatyti mažesnio mastelius archeologinius radinius ir sužinoti daugiau apie miesto istoriją. Jei tai jus sudomino, maloniai kviečiame apsilankyti Pafose ir praleisti čia kelias dienas besidomint miesto istorija.

 

Paieškos tagai: , ,
Įkelta į: Kelionės