Pajūrio kurortų malonumai

graikijos salos

Ar pagalvojus apie šiltą orą, saulę, skaidrų vandenyno vandenį ir palmes jūsų veide pasirodo šypsena? Galbūt būtent taip įsivaizduojate puikias atostogas, šiltame pietų kurorte? O jei už kelių šimtų metrų paplūdimį remia aštrios uolos, į kurias nuožmiai daužosi jūros bangos? Taip, būtent taip ir atrodo populiarieji kurortai, paprastai išsidėstę ilgoje Viduržemio jūros pakrantėje arba Atlanto vandenyne, jei kalbėsime apie Kanarų salas ar Portugaliją. Bene gražiausių kampelių galima atrasti Graikijos salose, kurios yra išsibarsčiusios rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

Dažniausiai poilsis kurortuose būna gana panašus. Jūs gyvenate viešbutyje, gerai išsimiegoję einate suvalgyti iš anksto paruoštų pusryčių, tuomet keliaujate į paplūdimį ir čia mėgaujatės saulės bei vandens malonumais. Įdienojus paprastai būna karšta, daug daugelis slenka atgal į viešbučius kur gali ar kokią knygą paskaityti, ar tiesiog numigti. Link vakarop kurorto poilsiautojai dažniausiai leidžiasi į šiokius tokius pasivaikščiojimus – ar po miestelio centrą, ar senamiestį, ar tiesiog paplūdimiu į vieną ar kitą pusę. Na o jau visai vakare poilsiautojai plūsta į kavines, kur gali ne tik suvalgyti kokį įmantrų vietinį patiekalą, bet ir su taure vyno pasitikti saulėlydį. Ir palydėti, tikrai taip.

Paprastai tokios kurortinės savaitės poilsio metu viena kita yra skirta ekskursijoms. Graikijos salos, jau minėtos kaip puiki vieta pasyviam poilsiui, tam puikiai tinka. Daugelyje jų galima atrasti tikrai senų architektūros paminklų bei nuostabių gamtos kampelių – skardžių, uolų ar netikėtai žalių upių slėnių. Būtent po tokias vietas kokią vieną ar dvi atostogų dienas dažniausiai ir pasivažinėjama.

Kiek aktyvesnio poilsio mėgėjai, na, arba neslepiant tiesos – su žmonomis į kurortą atvykę vyrai dažnai ieško daugiau pramogų kiekvieną dieną. Šioje vietoje populiarios atrakcijos vandenyje – tai gali kaitavimas, savo jėgų išmėginimas ant banglentės ar burlentės. Dažniausiai kurortuose galima išsinuomoti dviratį ir juo pakeliauti po apylinkes. Jei jus vis tik sudomino Graikijos salos, tai nemažą dalį jų per dieną netgi galima pilnai apminti dviračiu. Žinoma, tam jau reiks išlieti kelis lašus prakaito, net jei ir esate patyręs ir gerai pasitreniravęs dviratininkas.

Įkelta į: Kelionės