Papuošalai mūsų gyvenime

moteriski-sidabruoti-auskarai-lankai

moteriski sidabruoti auskarai lankai 300x300 Papuošalai mūsų gyvenimeMūsų gyvenime labai didelę svarbą lemia grožis. Visi norime gražaus automobilio, gražių namų, gražių drabužių. Kadangi patys norime gražiai atrodyti tam reikalingi papuošalai ir aksesuarai. Papuošalų rūšių yra labai daug. Pagal lytį jie gali būti vyriški ir moteriški. Pagal amžiaus grupes papuošalai gali būti skirti vaikams ir suaugusiems. Pagal kainą papuošalai skirstomi į pigius ir brangius. Arba kitaip pigūs papuošalai vadinami – bižuterija, o brangūs papuošalai – juvelyrika. Pagal tipą papuošalai yra daugybės rūšių: auskarai, grandinėlės, pakabukai, apyrankės, plaukų papuošalai, žiedai. Ir kiekvieną šių grupių galima mulkinti ir smulkinti. Vien auskarai yra daugybės rūšių. Jie gali būti ilgi, platūs, apvalūs, kampuoti. Jie gali būti įveriami ir suspaudžiami. Galų gale auskarai gali būti veriami ne tik į ausis, bet ir į kitas kūno dalis. Jau nieko nestebina auskarai bamboje, antakyje ar lūpoje. Norint žmogų nustebinti reikia pasistengti daug labiau.

Papuošalai dažniausiai gaminami vienu iš kelių būdų. Tai gali būti masinė linijinė papuošalų gamyba fabrikuose. Taip gaminami pigūs bižuteriniai papuošalai. Vienetiniai brangūs papuošalai gaminami juvelyrų. Jie brangūs, nes gaminami iš brangiųjų metalų. Be to juvelyras dirbdamas su papuošalu įdeda labai daug darbo. Dėl to papuošalas stipriai pabrangsta ne tik dėl metalo kainos, bet ir dėl juvelyro darbo valandų. Na, o pigius, bet vienetinius papuošalus gamina liaudies meistrai. Nemažai tokių papuošalų gamintojų yra Lietuvoje. Jie gamina papuošalus iš medžio, stiklo, net siūlų.

Papuošalai yra naudojami ne tik grožiui pabrėžti. Labai svarbi papuošalų prasmė yra ir įvaizdžio pabrėžimas, bei simbolinė jų reikšmė. Ką tai reiškia? Vestuviniai žiedai, karalių karūnos, kareivių kaklo pakabukai. Visi jie kažką reiškia ir kažką atspindi. Iš papuošalų gali nuspręsti ar žmogus vedęs, ar tarnavęs kariuomenėje, net jo statusas visuomenėje (jei kalbame apie karaliaus karūną). Tačiau ir paprasti daiktai jau tampa tiesiog aksesuarais. Pavyzdžiui dabar visi turi mobiliuosius telefonus ir laikrodžiai jau niekam nebėra reikalingi. Bet jie dažnai naudojami kaip stiliaus elementas ir nešiojami vien dėl to, kad pabrėžti stilių ir įvaizdį.

Įkelta į: Drabužiai