Paskolos iš privačių asmenų 2017 m. bus gaunamos sunkiau

paskolos is privaciu asmenu

Visos paskolos iš privačių asmenų gali būti imamos tik atitikus 2016 m. priimtas įstatymų pataisas, kuriomis įpareigojama kreditorius tikrinti asmenų mokumo galimybes dar griežčiau. Tai reiškia, kad privačių paskolų ieškantys asmenys dabar susiduria su dar didesniais sunkumais skolinantis. Privatūs kredito teikėjai jau irgi nebegali skolinti aklai arba tik pasikliaujant asmens įkeičiamu nekilojamu turtu. Paskolų rinka jau yra sureguliuota, o svarbiausia tai, kad 2017 m. vasarą laukia nauji reikalavimai būsto paskolų teikėjams. Jeigu jums reikia paskolos, tai ją ieškoti turėtumėte prieš tai kruopščiai peržiūrėję savo įsipareigojimus bei gaunamas tvarias pajamas, nes jos atliks didžiulį vaidmenį kreditingumo vertinimo metu.

Paskolos iš privačių asmenų išduodamos panašia tvarka kaip kredito įstaigose.

Dauguma kredito bendrovių, prieš suteikiant vartojimo paskolą, turi įvertinti paskolos paraišką pateikusios asmens kreditingumą. Šis reikalavimas taikomas ir privatiems paskolų teikėjams, kurie pinigus skolina per tarpusavio skolinimo platformas ar tiesiog privačiai. Minėtos platformos operatoriai kreditingumo patikrinimą atlieka už tuos visus investuojančius į paskolas, o štai privatūs paskolų teikėjai, kurie paskolas išduoda patys, turi patys ir įvertinti visas asmens mokumo galimybes.

Griežti reikalavimai kredito bendrovėms bei minėtoms platformos nustatyti dėl to, kad blogųjų paskolų skaičius jau buvo pasiekę krizinį lygį. Per metus šių paskolų skaičius ženkliai sumažėjo, tačiau atsirado kitos problemos.

Paskolos iš privačių asmenų jau imamos didesnėmis sumomis nei anksčiau.

Visi smulkieji vartojimo kreditai jau nebėra tokie patrauklūs vartotojams, nes vis dėlto – juos asmenys gauti gali tik retais atvejais. Priėmus minėtas įstatymų pataisas, pastebima ir spraga, kuomet skolinimosi sąlygos palengvėja, jeigu asmuo skolinasi didesnes sumas ilgam laikui. Tai reiškia, kad asmenys nuo mažesnių sumų perėjo prie didesnių ir jas ima su galimybe skolas grąžinti per ilgesnį laikotarpį. Ilgesnis laikotarpis vartotojams suteikia teisę gauti mažesnes palūkanas.

Taip pat pastebima, kad dauguma paskolų tiesiog yra perkeliamos į kitas bendroves. Tai vėlgi – padidina paskolų skaičių bei įsipareigojimų sumą t.y. bendra išduotų paskolų suma didėja, tačiau išduotų kreditų būna mažiau. Jeigu ketinate skolintis iš privačių asmenų, tai būtinai įvertinkite visas naujas rinkoje esančias taisykles.

Paieškos tagai: , , , , , , ,
Įkelta į: Finansai