Patalynės rūšys

linine-patalyne

Miegodami praleidžiame maždaug trečdalį ar ketvirtadalį savo gyvenimo. Geras miegas būtinas norint palaikyti gerą sveikatą, išlikti energingam. Jei paskaičiuotume kiek laiko per gyvenimą gulime lovoje, bet nemiegame, suprastume, kad joje praleidžiame dar daugiau laiko. Tad patalynė turėtų būti pakankamai svarbi, nes su ja susiduriate daug medvilnine patalyne 300x207 Patalynės rūšysdaugiau nei iki šiol galvojote.

Renkantis patalynę, svarbu, kad audinys būtų kuo tankesnis. Medvilnė gali būti labai skirtingos kokybės. Vieni gamintojai patalynę gamina iš aukščiausios kokybės medvilnės, o kiti iš jos likučių. Tai, žinoma, atsiliepia ir galutinei patalynės kainai. Geriausia lino ar medvilnės patalynė  . Sintetinio pluošto patalynės reiktų vengti. Tačiau šiek tiek sintetikos kartais maišoma į natūralaus audinio patalynę, siekiant pagerinti jos išvaizdą ar sustiprinti audinį. Tai nėra blogai. Bet visiškai sintetinės patalynės reiktų vengti – ji labai blogai sugeria prakaitą, drėgmę, neleidžia organizmui kvėpuoti. Alergiškiems žmonėms apskritai reikėtų ne tik natūralaus, bet ir ekologiško audinio patalynės (tokios patalynės dalis rinkoje yra ne daugiau kaip 1-2 procentai).

medvilnes patalyne 241x300 Patalynės rūšysDrėgmės sugėrimo prasme geriausia linas, šilkas, medvilnė. Linas prastai laiko šilumą, todėl lininė patalynė yra geriausias pasirinkimas vasarą, o medvilnės ar šilko – šaltesniu oru, kai reikia saugoti kūno šilumą. Kuo patalynė šiltesnė tuo tankesnis jos audinys. Tankis matuojamas gramais tenkančiais kvadratiniam metrui. Aukščiausios klasės medvilnė yra iš Egipto.

Populiarėja satino patalynė. Ji vadinama satino patalyne, nes ji pinama satino būdu. Tai ta pati medvilnė, tik kadangi pinta kitu būdu atrodo daug gražiau ir yra tvirtesnė (žinoma, tai atsiliepia ir galutinei produkto kainai). Nereiktų susižavėti satino ir poliesterio mišiniu. Jis bus tvirtesnis, tačiau po išskalbimo ant jo susidarys kamuoliukai, kuriuos pašalinti bsu labai sudėtinga.

Patalynės priežiūra. Pati pagrindinė taisyklė prižiūrint patalynę yra skaityti etiketę. Etiketėje visada nurodoma kaip ją skalbti, ką su ja galima daryti ir ką daryti griežtai draudžiama. Nepersistenkite su temperatūra, nes patalynė susitrauks, bet jos ir nenumažinkite, nes tada nežus bakterijos. Patalynę reiktų skalbti atskirai nuo rankšluosčių ir kitų drabužių. Nereiktų net maišyti skirtingų rūšių patalynės audinių. Skalbiant patalynę geriausia ją dėti į specialų skalbiniams skirtą maišą, kad skalbiant nenukentėtų sagos ar užtrauktukai. Taip pat rekomenduojama išversti ją blogąja puse į viršų. Perkant patalynę pamatuokite savo lovos matmenis, nes patalynės standartų yra ne vienas ir gali tekti grįžti į namus matuoti iš naujo.

Paieškos tagai: ,
Įkelta į: Kita