Patarimai norintiems atsinaujinti aplinką

vejos laistymas

Kiemas – gyventojų vizitinė kortelė. Jis turi būti išpuoselėtas, tvarkingas bei žinoma išskirtinis, jeigu norite sulaukti dėmesio iš aplinkinių, o patys jausti ramybę ir pilnatvę vos įžengę į savo kiemo teritoriją. Nors daugumai atrodo jog sukurti sodo ar lauko alpinariumus, išlaikyti sveiką ir žalią veją yra labai paprasta, tai yra klaidingas mąstymas. Prieš pradedant kurti kiemo aplinką, svarbu turėti projektą ir žinoti kaip viską įgyvendinsite. Darbų imsitės patys ar juos paskirsite juos išmanantiems specialistams?

Jaukus ir širdžiai mielas sodas yra tas, kurį kuriate jūs patys. Nors žinoma, kai kurių darbų atlikti patiems, tiesiog neįmanoma. Tačiau jeigu visgi nusprendėte pasėti veją bei pasodinti augalus patys – puiku. Tik nepamirškite jog juos reikės nuolatos prižiūrėti ir puoselėti. Čia ir iškyla didžiausia problema. Kaip paskirstyti savo laisvą laiką, kad galėtume ir pailsėti ir pasirūpinti savo sodu? Daugumai, tai atrodo beveik neįmanomą, tačiau mūsų nuomonė yra kiek kitokia. Jeigu norite pamiršti laistymo ir genėjimo darbus, savo kiemo įrenkite laistymo sistemą bei pasirūpinkite sodininku, kuris kartą į savaitę ar rečiau padės pasirūpinti jūsų augalais. Žinoma, smulkius ir malonius darbus pasilikite sau.

Kam yra reikalinga laistymo sistema?

Augalus lieti reikia gana dažnai. Ypatingai naujai pasodintus. Deja, ne visi mokame pasirūpinti augalų liejimu tinkamai. Tada jie pradeda vysti, o veja atrodo išdžiuvusi. Geriausias sprendimas – iš anksto pasirūpinti žolės laistymo sistema. Ją įrengti gali viena iš Lietuvoje dirbančių laistymo sistemų projektavimo kompanijų. Na, o geriausia yra tai jog turint laistymo sistemą, galima pamiršti visus rūpesčius susijusius su augalų drėgmės palaikymu. Tokios sistemos veikia automatiškai. O tai reiškia jog vandenį jos paskirsto tik tose vietose, kuriuose jo reikia bei tinkamu metu ir kiekiu. Išvykus atostogauti, sistemą galima užprogramuoti taip, kad laistymas būtų vykdomas tik vakarais, vieną ar du kartus per savaitę. Na, o jeigu atsitiks taip jog po kelerių metų naudojimosi sistema ji ims ir suges, visada yra sprendimas – laistymo sistemos taisymas. Priklausomai nuo gedimo, sistema gali būti sutvarkoma vos per kelias minutes ar valandas ir ji vėl veiks lygiai taip pat puikiai, kaip pirmąją jos įdiegimo dieną.

Įkelta į: Kita