Plaukimas baidarėmis – ką pasiimti?

plaukimas baidarėmis

Plaukimas baidarėmis yra viena populiariausių pramogų Lietuvoje. Šia pramoga kasmet užsiiminėja vis daugiau žmonių, nes jos metu atsigaivinama, pabėgame nuo miesto šurmulio, pailsima nuo monotoniškos kasdienybės, susipažįstama su gamta ir regionu, pasižiūrima nuostabi Lietuvos gamta. Tačiau plaukimas baidarėmis skiriasi nuo to, kad tai vyksta laukinėje gamtoje, todėl reikia nepamiršti ir pasiimti svarbių daiktų, kurie jums pravers žygyje su baidarėmis.

Daiktų pasiėmimą reikia įvertinti pagal tai, kokią nakvynės formą pasirinksite, ar apsistosite sodyboje, ar rinksite stovyklavietę. Jeigu pasirinkote po ir prieš žygį apsistoti, tarkim, kaimo turizmo sodyboje, daiktų bus mažiau, jei stovyklavietėje – tai jų bus daugiau. Tačiau daugelis, kurie plaukia baidarėmis, renkasi nakvynę stovyklavietėje. Kitas svarbus momentas, kurį reikia įvertinti, tai yra jūsų bendražygiai, vieniems vieni dalykai svarbiau, kitiems yra kitų dalykų svarbesnių, tretiems – dar kiti daiktai svarbesni.plaukimas baidarėmis 300x180 Plaukimas baidarėmis    ką pasiimti?

Jeigu pasirinkote nakvynę stovyklavietėje, o tą patartina rinktis, nes tik tokiu atveju pajusite tikrąjį gamtos žavesį, jums reikia pasirūpinti daiktais, kurių prireiks nakčiai. Tai yra palapinė, palapinių būna įvairių, nuo vienvietės iki dešimt vietų turinčią palapinę, tačiau dažniausiai naudojamos būna dviejų – keturių vietų palapinės. Todėl susiderinkite su kuo nakvosite, kad nepasiimti daug palapinių bereikalingai. Kiti svarbūs daiktai miegui yra miegšmaišis, kilimėlis, jeigu norima patogiai miegoti, taip pat – pagalvėlę, tačiau dažniausiai žmonės vietoje jos nakvynės metu naudoja megstinį ar kitą kokį nors drabužį.

Pasiimkite maisto, kuris yra tinkamas stovyklavimui gamtoje. Taip pat pasiimkite maisto, kurį valgysite žygio metu. Dažniausiai žygis baidarėmis užtrunka penkias – šešias valandas, todėl tikrai išalksite. Parplaukus į stovyklavietę, vienas populiariausių maistų yra šašlykai. Tačiau tikrai sočiau bus jeigu pasiimsite ir pasidarysite ir kitokio maisto. Pavyzdžiui, sriubų, salotų, užkandžių prie šašlykų ar tiesiog sumuštinių.

Žygiui ir po jo pasiimkite ir kitų svarbių daiktų, kurie jums bus reikalingi – kirvis, malkos, įrankiai valgymui, žemėlapis, naktiniai žibintai ir kitų daiktų. Įvertinkite kas jums būtų reikalingiausia ir tuos daiktus pasiimkite. Nepamiškite, kad keliaujate į gamtą, todėl nepamirškite ir purškalo nuo uodų ir kitokių daiktų. Jeigu pasiimsite reikiamus daiktus, plaukimas baidarėmis taps dar labiau malonesnis.

Paieškos tagai: , , ,
Įkelta į: Pramogos