Renginių organizatoriai: ar jais gali būti bet kuris iš gatvės?

renginiu organizatoriai

Renginys – tai įvykis, kai žmonės susirenka paminėti tam tikrą progą, pavyzdžiui, atšvęsti kolegos paaukštinimą pareigose, vestuves ar valstybinę šventę. Kažkas turi pasirūpinti, jog susirinkusieji visą laiką tiesiog nesėdėtų ar nestovėtų. Tai – renginių organizatoriai, kuriais gali būti ne vien tiesiogiai suinteresuotas asmuo (tarkime, jubiliatas), bet ir pasamdyti žmonės, kuriems ši veikla yra darbas. Ir pastarasis nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti iš šalies.

Renginių organizatoriai turi pasižymėti keliomis svarbiomis savybėmis.

  • Asmeninis tinkamumas, organizuotumas, smulkmeniškumas, kantrybė, kūrybiškumas, komunikabilumas, darbštumas – keletas iš pagrindinių savybių, kuriomis turi pasižymi norintis užsiimti šia veikla. Tai – netinkamas užsiėmimas žmogui, besilaikančiam  nuostatos, jog darbas baigiasi 17 – tą valandą: reikia būti pasirengusiam bet kurią akimirką.

  • Profesionalumas ir patirtis. Ne vienoje švietimo įstaigoje vykdomos mokymo programos, susijusios su renginių organizavimu. Tai liudija šios srities profesionalų paklausą rinkoje. Nors „pirmu smuiku” šioje veikloje „groja“ patirtis, tačiau teorinio pasirengimo taip pat negalima nuvertinti: neretai prireikia suorganizuoti specifinius renginius, tarkime – japonišką popietę, kam gali prireikti specifinio pasirengimo. Aišku, be praktinio darbo nebus rezultatų – pradedama nuo mažesnių, baigiama didelio masto renginiais (jei užtenka kantrybės bei lydi sėkmė).

  • Kontaktų „bankas“. Nors ir koks būtų geras būtų organizatorius, jis vienas negalėtų visko prisiimti ant savo pečių. Pastarąjį tikslinga sulyginti su režisieriumi, viską sudėliojančiu į vietas bei pasakančiu, ką, kam, kada daryti.  Neretai šis žmogus lieka „už kadro“, nebent kartu apsiima vykdyti ir renginio vedėjo pareigas. Tikras profesionalas turi  turėti  patikimų žmonių ratą (vedėjai, muzikantai, scenos darbuotojai, maitinimo srities atstovai ir panašiai), jog galėtų užsakovui pagal konkrečius reikalavimus pasiūlyti kokybiškiausią paslaugą bei nebijoti galimos nesėkmės dėl nevykusio darbo.

Taigi, kokybiškai suorganizuoti renginį gali tik tas žmogus, kuris pasižymi aukščiau aprašytomis savybėmis:

  • jis – organizatorius iš prigimties;

  • jis turi patirties organizuojant įvairaus pobūdžio renginius;

  • žino, kuo pasitikėti bei kieno paslaugas siūlyti klientams.

Reikalavimų gausa neturėtų stebinti: juk tai – atsakingas darbas, kurio atlikti bet kas tikrai negalėtų.

 

Paieškos tagai: ,
Įkelta į: Paslaugos