Spalvos, kurių geriau vengti interneto svetainėje

photo-1468436139062-f60a71c5c892

Interneto svetainių kūrimas yra tokia sritis, kur tinkamas spalvų parinkimas yra vienas iš svarbiausių aspektų. Spalvos mums sukelia įvarias emocijos, todėl spalvų parinkimas svetainei turėtų būti kruopštus ir atsakingas darbas. Netinkamai parinktos spalvos gali padaryti jūsų svetainę nepatrauklią ar net atstumiančią. Pateiksime keletą spalvų pavyzdžių, kurių geriau niekada nenaudoti savo internetinėje svetainėje.

 

1. Visiškai juoda spalva

Visiškai juodos spalvos natūraliai gamtoje nėra, tai yra spalvos nebuvimas, net varnos plunksnos pašvietus saulei pasirodo turinčios mėlyną/violetinį atspalvį. Taigi ir internetinėje svetainėje visiškai juoda spalva (#000000) atrodo nenatūraliai ir nėtgi rėžia akį. Patartina geriau naudoti švelnesnius, subtilesnius juodos spalvos atspalvius pavyzdžiui #141313, jie daug šilčiau žiūrisi ir nevargina akių.

juoda 300x150 Spalvos, kurių geriau vengti interneto svetainėje

 

2. Raudoną ir žalią spalvas turi skirti bent viena kita spalva.

Žmonės sergantys deuteranopija (aklumas žaliai spalvai) sunkiai skiria žalią spalvą nuo raudonos, tokiems žmonėms gali iškilti problemų bandant suprasti puslapį. Šios spalvos yra skirtingose spalvų rato pusėse ir dėl to yra nesuderinamos. Taip pat šios spalvos sukelia stiprias fiziologines asociacijas, kaip kad šviesoforo signalai, kurie yra priešingi vienas kitam. Raudona ir žalia būdamos šalia viena kitos „pešasi“, kadangi interneto svetainėje spalvos turi būti harmoningos ir nesukeliančios neigiamų emocijų, šios dvi spalvos yra ne pats geriausias variantas.

raudonazalia4 300x125 Spalvos, kurių geriau vengti interneto svetainėje

 

3. Neoninės spalvos

Neoninės spalvos gal ir suteikia žaismingumo ir spalvingumo, tačiau tai yra kančia akims. Dėmesio patraukimui tikrai geriau jų nenaudoti, ypač su juodu ar baltu fonu, nes žmogus atėjęs į svetainę, bėgs iš jos kaip įmanoma greičiau. Tekstas ar įvairios reklamos labai ryškiomis spalvomis atrodo netvarkingai ir vargina akis, įspūdžio kurį norėtumėte perteikti tikrai nesuteiks, greičiau išgąsdins arba suerzins. Geriau naudoti švelnesnes, tarpusavyje derančias spalvas, sukuriant puslapyje harmoniją ir pasirinkus akcentinę, kiek ryškesnę spalvą, ją naudoti norint interneto svetainėje pabrėžti tam tikrą informaciją. Taip interneto svetainėje bus malonu būti ir klientas pastebės visą reikalingiausią informaciją.

NEONINe 300x150 Spalvos, kurių geriau vengti interneto svetainėje

 

4. Šviesus raštas ant šviesaus fono.

Švelnios iš šviesios spalvos yra gražu, tačiau nereikėtų persistengti. Šviesus tekstas ant šviesaus fono nesimato ir tampa nepastebimas, žmogus žiūrėdamas internetinę svetainę su per šviesiomis ir neišsiskiriančiomis spalvomis gali nepamatyti informacijos, kuria norėtumėte, kad jis pastebėtų. Taip pat reikia atsakingai rinktis nuotraukas arba teksto spalvą virš jų, kadangi dažnai pasitaiko, kad nuotrauka būna įvairių spalvų ir viena iš jų yra teksto spalva, tada tekstas susilieja ir kuri nors raidė arba dalis jo tampa neįskaitoma, tokia internetinė svetainė atrodo netvarkingai. Ką daryti jei nuotrauka labai patinka ir nesinori jos keisti? Galima patamsinti/pašviesinti nuotrauką arba uždėti kokios nors spalvos efektą. Taip pat galima tekstą apsupti kitos spalvos permatoma „dėžute“, kad tekstas būtų įskaitomas. Na blogiausiu atveju paieškoti kitos nuotraukos, kurios spalvos nesutaptu su teksto spalvomis

tekstas3 300x100 Spalvos, kurių geriau vengti interneto svetainėje

Kuriantis internetinę svetainę, reikia atsargiai rinktis jos kūrėją, reikia būtinai peržiūrėti darbus ir atkreipti dėmesį pačių kūrėjų puslapyje naudojamas spalvas ir jų suderinamumą, be abejo nepamiršti, kad darbų puslapiuose paskutinį žodį taria klientas. Dažniausiai interneto svetainės kaina atitinka kokybę, taigi rinktis reikėtų protingai, nes dažniausiai būna taip, kad už ką sumoki, tą ir gauni.

 

Įkelta į: Kompiuteriai