Vandens pramogos: baidarių nuoma, irklentės, pasiplaukiojimas valtimi

Baidarių nuoma

Vasarą visi trokšta išvažiuoti iš miesto, kur nors prie ežero apsistoti stovyklavietėje ar sodyboje, kadangi tai tinkamiausios vietos atrasti gamtos ramybę. Vasarą visi lietuvaičiai skuba prie ežerų, stengiasi išsprūsti prie ežero kiekvieną savaitgalį. Vasarą vandens pramogos yra pačios populiariausios, kadangi naudojantis jomis atsigaunama nuo karščio. Tačiau neverta apsiriboti vien maudynėmis ežere, juk dar yra baidarių nuoma, žvejybą ar pasiplaukiojimas valtimi ir kitos pramogos.

Žinoma, viena populiariausių pramogų vasarą yra žygis baidarėmis kuria nors upe. Nors tai ir yra aktyvi pramoga, tačiau plaukiant upe susipažįstama su lietuviška gamta, pabėgama nuo miesto šurmulio, pamato vandens paukščiai ar kitokie laukiniai gyvūnai, kurių kiekvieną dieną nepamatysi. Žygiai baidarėmis daugeliui patinka dėl to, nes ši pramoga yra puikiai tinkama grupei žmonių. Todėl dažniausiai baidarėmis plaukioja draugų būriai, įmonių darbuotojui, artimieji ar kitokios grupės. Dažniausiai grupes sudaro dvidešimt žmonių, t.y. dešimt baidarių, tai yra optimaliausias skaičius, kadangi daugiau plaukiant žmonių, sunku susitelkti į vieną grupę ir baidarių nuoma apsunksta, per visą žygį upe nepamatai kai kurių savo draugų, su kuriai išplaukia maršruto pradžioje.

Populiarių Lietuvoje plaukioti kateriais, vandens motociklais ar prie jų pririštais bananais. Su kiekvienais metais vis daugiau atsiranda irklenčių mylėtojų, ši pramoga yra panaši į baidarių nuoma, kadangi plaukiama upe grupėje. Tačiau šią pramogą verta išbandyti ir ežere, svarbiausia, kad ežeras nebūtų banguotas, nes bus sunku išstovėti ant irklentės. Ši pramoga dar yra visiškai nauja, todėl bus sunku rasti iš kur išsinuomoti irklentę. Tačiau pabandžius, jau bus sunku negalvoti apie tai ir norėsis nusipirkti savo, kad galima būtų išplaukti kada tik panorėjus.2 300x82 Vandens pramogos: baidarių nuoma, irklentės, pasiplaukiojimas valtimi

Kita pramoga, kuri yra populiari vasarą ežere, yra pasiplaukiojimas valtimi. Šią pramogą mėgsta visi, kadangi plaukiant valtimi pabūni su artimais žmonėmis. Valtimi galima plaukti tiek upėmis, tiek ežerais, svarbiausia, kad upės būtų gilesnės. Kaip ir žygiais baidarėmis, taip galimi ir žygiai valtimis, galbūt tiems, kurie jau baidarėmis jau yra išplaukioję visą Lietuvą, tai būtų net smagesnė pramoga. Plaukiant valtimi yra patogu žvejoti, moterys plaukiant mėgsta pasideginti, galima skaityti knygas arba tiesiog dreifuoti ant vandens.

Įkelta į: Pramogos