VšĮ steigimas: kam tai naudinga?

VšĮ steigimas

Verslo steigimo kuluarai yra gana keisti. Juose gausu ne visiškai verslo. Tiesiog veiklos, kurioje figūruoja pinigai, tačiau tai nėra verslas. Baikime kalbėti mįslėmis. Kalba eina apie viešąsias įstaigas – specialias organizacijas, kurios sėkmingai vykdo ūkinę veiklą, nors ir nėra verslas.

Beje, vienos iš didžiausių darboviečių irgi yra VšĮ. Tai poliklinikos ir ligoninės (konkrečiai – Kauno klinikos). Kodėl jos ne UAB ar AB, jei tokios didelės? Pabandykime pasvarstyti apie šią dilemą surinkę šiek tiek įdomesnių faktų į vieną vietą:

  1. VšĮ yra pelno NESIEKIANTI veiklos forma. Jos tikslas nėra uždirbti pinigų ir atiduoti jų dalį steigėjams.
  2. Viešoji įstaiga gali uždirbti milijonus. Tiesiog jie nebus išdalinami dividendų pavidalu, o liks įstaigos kasoje kitiems projektams remti.
  3. VšĮ gali samdyti darbuotojus. Dėl to nėra jokio skirtumo, ar dirbti VĮ, UAB, AB, MB ar VšĮ – mokami visi mokesčiai, suteikiamos visos socialinės garantijos.
  4. VšĮ tikslas – tenkinti visuomenės arba vietinės bendruomenės narių interesus. Tai reiškia, kad visa veikla nukreipta į „klientus“, o ne į savininkus.
  5. VšĮ steigimas yra toks pats, kaip ir kitų komercinių įmonių. Prisideda tik kelios papildomos procedūros, pavyzdžiui, paramos gavėjo statuso suteikimas (tai aktualu, kas nori susigrąžinti 2% GPM, arba oficialiai gauti labdarą šalia savo pagrindinės veiklos).
  6. VšĮ steigėjai gali būti privatūs asmenys (mažiausiai 1), įmonės ar valstybinės institucijos.
  7. VšĮ gali būti PVM mokėtojas, jei jų pajamos viršija 40 000 eurų per metus.

Dabar vaizdas aiškėja. VšĮ yra skirta tiems, kas dirba su visuomeniniais projektais, gauna įvairius valstybinius užsakymus, vykdo sveikatos apsaugos, švietimo, laisvalaikio organizavimo srityje. Ar tinka automobilių servisui, kavinei, prekybos įmonei? Tikrai ne, nes jų tikslas yra kitoks – suteikti paslaugas ar prekes ir gauti už tai pelną. Nors kai kas ir įsigudrina įsteigti VšĮ būtent tokia veikla besiverčiančioms organizacijoms. Tiesa, jos susiduria su sunkumais tvarkant finansus, nes VMI reikia įrodyti, kad tikrai vykdoma veikla, kuri tenkintų tam tikrus bendruomenės ar visuomenės interesus.

VšĮ steigimas yra gana nesudėtingas, tačiau rekomenduojama kreiptis į profesionalus siekiant sutaupyti nemažai lėšų ir laiko.

Paieškos tagai: , , ,
Įkelta į: Paslaugos