Alternatyvi medicina ir populiariausios jos atmainos

Alternatyvi medicina ir populiariausios jos atmainos

Alternatyvi medicina ir populiariausios jos atmainos. Alternatyvioji arba netradicinė medicina jau ilgą laiką tampa vis labiau propaguojama gydymo rūšimi, išstumdama tradicinius ligų slopinimus chemija praturtintais vaistais. Tiesa, kad ir koks populiarus ir laiko patvirtintas būtų netradicinis gydymas, pasitelkiant vaistažoles ar masažus, vis tik tai nėra jokiomis mokslo teorijomis patvirtinta praktika, kuri, priešingai nei įprastinė medicina, ne visada užtikrins veiksmingumą ir saugumą, nesukeliant jokių pašalinių efektų. Tačiau jei netradicinė medicina nebūtų bent kiek veiksminga, vargu, ar būtų toks stiprus poreikis ir susidomėjimas ja.

Alternatyvi medicina ir populiariausios jos atmainos

Pagrindinės čia taikomos praktikos ir rūšys:

Joga. Nors vienas iš didžiausių jogos pranašumų yra laikui bėgant įgyjamas lankstumas ir dvasinė ramybė, daugeliui tai tampa geriausia gydymo priemone, norint išsigydyti ilgus metus kankinančią depresiją. Priešingai nei tradicinė medicina, kuri dažniausiai padeda išgydyti infekcines ligas ar sužalojimus, netradicinė labiau orientuota į ilgą laiką kankinančias, chronines ligas, papildomai padėdama atgauti ir dvasinį stabilumą. Joga padeda gydyti širdies ligas, nugaros skausmus, mažina stresą bei gali apdėt išgydyti astmą.

Naudinga pasidomėti:

Mityba ir gyvenimo būdas

Ajurveda. Pastarojo gydymo filosofija apima tiek sveiką mitybą, tiek sveiko gyvenimo būdo principus. Ajurvedos šalininkai teigia, jog rūpintis sveikata reikia dar prieš užklumpant ligai, o daugelio susirgimų priežastimi neabejotinai laikoma ne kas kita, kaip netinkamas maistas. Valgyti reikia laikantis tam tikro rėžimo, kruopščiai atrenkant, kurie produktai yra tinkami jūsų organizmui, juos vartojant tik tam tikru paros metu. Ajurvedos masažai kaip ir subalansuota mityba padeda šalinti toksinus iš kūno bei gerina kraujotaką, stiprina širdies darbą.

Alternatyvi medicina ir populiariausios jos atmainos – Meditacija

Meditacija, kaip ir joga, dažnai taikoma praktika tarp visų, kenčiančių nuo streso savo aplinkoje, ji ne tik moko kvėpavimo technikos, bet padeda sumažinti nemigos, astmos simptomus.

Natūralūs maisto papildai

Plačiai paplitęs gydymas žolelėmis ir natūraliais papildais. Žuvų taukai sumažina širdies ligų riziką. Imbieras tinka depresijos gydymui, česnako įtraukimas į mitybos racioną gali padėti sumažinti sirgimo vėžiu tikimybę, mažina cholesterolio kiekį. Visgi vartojant natūralius papildus reikia išlikti atsargiems ir neretai pasitarti su gydytoju dėl jų naudojimo. Dėl galimų, juose esančių medžiagų, sukeliamų pašalinių efektų.

Straipsniu talpinimas

About the author