Kuo pavojingas pelėsis namuose?

Kuo pavojingas pelėsis namuose?

Kuo pavojingas pelėsis namuose? Daugelis pelėsiu susirūpina tik tada, kai jis ima gadinti daiktus ar namų interjero apdailą. Pelėsio valiklis – naikinimo priemonė tokioje situacijoje tampa pirmąja pagalba, tačiau daug lengviau kovoti su pelėsiu būtų, jei juo pasirūpintumėte iš anksto.

Kuo pavojingas pelėsis namuose?

kaip panaikinti pelesi vonioje

Kas yra pelėsis?

Pelėsis yra gana paplitusi problema, skaičiuojama, kad daugelyje miestų jo yra daugiau, nei turėtų būti. Tai grybeliai, kurie kelia grėsmę žmogui, esančiam jais užkrėstose patalpose. Jie savo fiziologija yra svetimi žmonėms, šiltakraujams gyvūnams, todėl nuodija organizmą ir sukelia įvairias alergines reakcijas. Grybeliai išskiria toksinus, kurie yra lakūs ir skysti, todėl lengvai plinta oru ir taip patenka į žmogaus organizmą, į kvėpavimo takus. Nors simptomai, kuriuos sukelia pelėsis, nėra sunkūs, ilgainiui grybelių poveikis gali būti labai rimtas. Laimei, pelėsio valiklis – naikinimo priemonė, kurią lengva naudoti. Kuo anksčiau pastebėsite pelėsį ir imsitės priemonių, tuo greičiau jį įveiksite.

Kokie simptomai praneša apie pelėsio poveikį?

Pelėsis žmogaus organizmui gali sukelti uždegiminių reakcijų – taip veikia grybelių toksinai. Dėl to galima pastebėti tokius simptomus kaip akių problemos ar jautrumas šviesai, galvos svaigimas ir drebulys; didesnis prakaitavimas naktį ir kūno temperatūros svyravimai; sausumas burnoje ir troškulys, dažnas šlapinimasis; galvos skausmas, suprastėjusi atmintis, prasta dėmesio koncentracija. Daugelis simptomų primena alergiją, tačiau ilgainiui pelėsis gali sukelti ir rimtesnių padarinių: tinimą ir dilgčiojimą galūnėse, raumenų traukulius ir sąnarių skausmus, astmą ir apsunkintą kvėpavimą ar net kepenų cirozę. Todėl neverta pro pirštus žvelgti į aiškios priežasties neturinčios alergijos simptomus – geriausia surasti pelėsio židinį ir jį pašalinti. O išnaikinti problemą padės pelesio valiklis Buksvarus.lt – naikinimo priemonė.

Kuo pavojingas pelėsis namuose – Kaip įveikti?

Galima rasti daugybę pelėsio naikinimo būdų: nuo tradicinių priemonių, tokių kaip valymas actu, iki modernaus oro jonizavimo specialiu įrenginiu. Vis dėlto dažniausiai visos priemonės geriausiai veikia naudojamos kartu: pelėsį būtina pašalinti ir nuo paviršių, ir iš oro. Tai reiškia, kad pelėsio valiklis – naikinimo priemonė efektyviai pašalina grybelius tik nuo paviršių, tačiau ne iš oro – jį būtina jonizuoti arba bent jau gerai išvėdinti kambarį. O kad pelėsis ir vėl negrįžtų, būtina laikytis rekomendacijų ir užtikrinti, kad patalpose nebūtų pernelyg drėgna, reguliariai jas vėdinti. Daugiau dėmesio skirkite vonios kambariui ir virtuvei – čia susikaupia daugiau drėgmės, tad ją iš oro būtina pašalinti reguliariai vėdinant patalpas.

SEO talpinimas

About the author