Ar dar yra kur išvykti padirbėti. Šis klausimas, nors ir skamba keistokai, vis dažniau neduoda ramybės sezoninių darbų užsienyje mėgėjams. Gandų ir tikrų faktų sklando įvairiausių – pragyvenimas Anglijoje suris visą jūsų minimalų atlyginimą, Vokietijoje nemokėdamas kalbos neįsidarbinsi, Norvegijos kronos vertė euro atžvilgiu jau tiek nukrito, jog ten taip pat nebeverta važiuoti, na o Danijos ūkininkams pakanka kasmet tų pačių, patikimų ir užsirekomendavusių pas juos atvažiuojančių juodadarbių. Kaip gi yra iš tikrųjų ir ką gi daryti, jei esi studentas, o per vasarą nori užsidirbti kalnus pinigus, nes stipendijos net alui nepakanka?
Ar dar yra kur išvykti padirbėti
Kaip ir visame kame, net pasakose ar mitologijoje, kiekvienas gandas, kiekviena istorija turi kažkokį tiesos grūdą. Ne išimtis ir šiuo atveju – aukščiau išvardinti punktai toli gražu nėra melas, tačiau lygiai taip pat jie nesunkiai ir apeinami. Panagrinėkime.
Brangus pragyvenimas
Pragyvenimas Anglijoje, ypač turint omeny Londoną, išties yra labai brangus. Bet emigrantai su tuo puikiai susitvarko – atsiveža iš Lietuvos maišą bulvių, verda daug makaronų, į darbą važiuoja dviračiu, na o gyvena trise viename mažame kambarėlyje, vonios kambarį besidalindami su dar keliais tokiais kambariais. Kad ir kokios aukštos būtų būsto nuomos ar maisto kainos, tokiomis sąlygomis galima sutaupyti tikrai labai daug. Ir net dirbant už minimalų atlyginimą, po visų išlaidų, galite tikėtis dar vos ne du lietuviškus minimalius atlyginimus sutaupyti. O juk nepatogumai – tai tik laikinas dalykas, be kurio darbas užsienyje vargu bau ar įsivaizduojamas.
Naudinga pasidomėti:
Kalbos mokėjimas, apie kurią užsienio valstybę bekalbėtume, visada bus didžiulis privalumas. Privalumas, bet ne būtinybė, kalbant apie elementarų tikslą – susirasti bet kokį darbą. Galbūt, nemokant tos šalies kalbos, įsidarbinti bus gerokai sunkiau, tačiau toli gražu neįmanoma. Tas pats galioja ir kalbant apie tuos kasmet važiuojančius darbininkus pas tą patį darbdavį – taip, jie užimą nemažą rinkos dalį toje šalyje, tačiau nepakeičiamų nėra, juolab, ūkiai gali ir plėstis, ir rastis nauji.
Kai pokalbyje atsiranda frazė darbas užsienyje, tikėtina, jog tuojau pat išgirsite ir žodį Norvegija. Ir taip, kronos vertė tikrai ženkliai krito, tačiau vis tiek tai yra viena iš didžiausius atlyginimus mokančių valstybių Europoje.