Savarankiškas būsto pardavimas

Savarankiškas būsto pardavimas

Savarankiškas būsto pardavimas. Atrodo, kad butų pardavimas atima daug laiko ir kantrybės. Tačiau taip yra tik išskirtiniais atvejais. Siekiant sutaupyti, gana dažnai pasirenkama parduoti butą savarankiškai, be tarpininkų pagalbos. Tam, kad nuosavas būstas būtų parduotas greitai ir lengvai, verta pasinaudoti keliais specialistų patarimais. Svarbu pasirūpinti ne vien adekvačia būsto kaina, bet ir jo savybėmis, tinkamu skelbimu. Toks pasiruošimas neatima daug laiko, tačiau daro didelę įtaką pirkėjų susidomėjimui.

Savarankiškas būsto pardavimas

Buto įvertinimas

Nekilnojamojo turto paklausa – gana didelė. Sėkmingas butų pardavimas itin priklauso nuo kainos. O šį veiksnį lemia kiti dalykai. Tai – mikrorajonas, kuriame yra butas, patalpų būklė, namo statybos metai, buto plotas, kambarių skaičius ir panašiai. Labai svarbios ir rinkos sąlygos. Jei juntamas pirkimo bumas, kainos gali būti ir itin aukštos.

Vis dėlto net ir tame pačiame mikrorajone esantys butai kainos atžvilgiu gali smarkiai skirtis. Siekiant nustatyti tinkamą buto kainą, derėtų atsižvelgti ne vien į jo dydį ar mikrorajoną. Svarbu įvertinti, kada atliktas remontas, ar butas parduodamas tuščias, ar kartu su baldais. Kainą lemti gali netgi aukštas, kuriame yra butas. Paprastai aukštai esantys butai yra pigesni, o paklausiausi – antrame ar trečiame namo aukšte esantys butai.

Taip pat įtakos kainai gali turėti susisiekimo ypatybės, aplinka. Kainos nederėtų labai užkelti net ir ruošiantis derėjimuisi – didelė suma gali iškart atstumti galimus pirkėjus. Tačiau taip pat nepatartina ir buto nuvertinti. Labai maža kaina dažnai slepia rimtus pirkinio trūkumus, tad tokio įspūdžio geriau išvengti.

Prekės paruošimas

Tiek įvairių daiktų, tiek ir butų pardavimas turėtų būti planuojamas atidžiai. Siekiant sulaukti kuo daugiau susidomėjusiųjų, verta pasirūpinti prekės kokybe. Parduodamos patalpos turi būti tvarkingos, prižiūrėtos. Kuo švaresnis ir jaukesnis parduodamas butas, tuo stipresnį teigiamą įspūdį susidaro pirkėjas. Todėl bute paliekami daiktai turi būti tvarkingi, funkcionalūs. Patartina pasirūpinti ne vien pačių patalpų, bet ir laiptinės švara.

Bute turėtų likti tik būtiniausi daiktai. Tam, kad būtų sukurta jauki ir maloni atmosfera, galima palikti keletą paveikslų, pamerkti gėlių puokštę. Tačiau asmeninius daiktus (nuotraukas, atvirukus, vaikų žaislus ir panašiai) geriau sudėti į spinteles ar išvežti. Jaukumo įspūdį gali sudaryti ir šviesiai dažytos sienos. Toks sprendimas taip pat ir vizualiai didina erdvę, tad yra ypač tinkamas nedideliems butams. Daugiau dėmesio sienoms, grindims ir luboms turėtų skirti tie, kurie ruošiasi parduoti butą be baldų.

 Pirkėjų paieška

Kai būstas parengtas, belieka ieškoti potencialių pirkėjų. Tam tinka ir siūlymas draugams ar pažįstamiems. Tačiau geriausias sprendimas yra skelbimai laikraščiuose arba internete. Patartina pasirūpinti kokybiškomis, raiškiomis patalpų nuotraukomis. Jose turėtų būti matomi buto privalumai (baldai, interjeras, gražus vaizdas, matomas pro langus ir panašiai).

Taip pat svarbu sukurti patrauklų, informatyvų buto aprašą. Butų pardavimas žymiai efektyvesnis, kai pateikiama ne vien būtiniausia informacija. Pirkėjus vilioti gali graži aplinka, patogus susisiekimas. Taip pat – netoliese esantys vaikų darželiai, mokyklos, parduotuvės. Svarbiu argumentu pirkimui gali būti ir ramūs, taikūs kaimynai. Naudinga informacija apie būsto remontą ar namo renovaciją, nedidelius komunalinius (ypač – šildymo) mokesčius.

Savarankiškas būsto pardavimas – malonus priėmimas

Potencialūs pirkėjai turėtų būti pasitinkami maloniai. Derėtų suteikti visą juos dominančią informaciją, parodyti buto nuosavybės dokumentus, duomenis apie mokesčius. Pirkėjai pastebės ir įvertins buto savininkų pastangas, mandagumą. Renkantis butą dažnai svarbios netgi ir smulkmenos. Tad tokios investicijos išties naudingos.

SEO tekstu rasymas

Talpinimas

About the author