SEO – išorinė tinklapio optimizacija. Svarbu: išorinė puslapio optimizacija vykdoma tada, kai pilnai įvykdyta vidinė SEO ir svetainė paruošta darbui. Išorinis optimizavimas susiveda į kiekio išorinių nuorodų į jūsų tinklapį didinimą.
SEO – išorinė tinklapio optimizacija
Kam to reikia
1) Jūsų tinklalapio populiarinimas pagal konkrečias užklausas > didesnis lankytojų kiekis.
2) Didinimas PR > galima brangiau parduoti nuorodas, vietas straipsniams.
Taigi, kuo daugiau nuorodų ir kuo vertingesni tinklapiai iš kurių nuorodos ateina, tuo geriau.
Donorų (svetainių kuriuose talpinamos nuorodos į jūsų tinklapį) kokybė
Domeno amžius – virš 6 mėn
Kiekviena įeinanti nuoroda turi savo kokybę, kuri priklauso nuo daugelio parametrų. Radau viename tinklapyje, kuris skirtas optimizacijai, kad kokybiška nuoroda gali būti laikoma nuoroda iš tinklapio, kurio domeno senumas yra bent jau 6 mėn.
Ryšium su tuo, kad į paieškos sistemas šiuo metu implementuota daug naujų algoritmų ir filtrų, dirbančią nuorodą gali duoti tinklapiai, kurie dirba virš 6 mėnesių. Plius prie šito, tinklapio amžius įtakoja paieškos sistemos pasitikėjimą donoru ir, kaip taisyklė, nuorodos kokybę.
Išorinių nuorodų kiekis iki 5
Naudinga pasidomėti:
PR nuo 2
Aišku, donorai, kurių PR lygus 0 irgi gali būti veikiantys ir kokybiški, bet per 6 mėn gali būti keli PR perskaičiavimai ir tinklapiai, kurie nesurinko bent PR=1 nesuteikia pasitikėjimo.
Teksto kiekis tinklapyje nuo 2000
Simbolių kiekis, mažesnis negu 2000, dažniausiai reiškia, kad tinklapis neturi užpildymo (turinio). Dažniausiai hederio, futerio ir šoninių meniu simbolių kiekis yra apie 500-1000 simbolių. Šita taisyklė galioja, kai nuoroda į tinklalapius įdedama automatiniu būdu. Jei nuoroda rankiniu būdu įdeda vartotojas, šitas punktas tikrinamas vizualiai.
Ar šitas tinklapis indeksuojamas
Savaime aišku, kad talpinti nuorodą į tinklapį, kuris neindeksuojamas nėra prasmės. Prasmė atsiranda tada, kai atsiranda galimybė sekti indeksavimą arba būti įsitikinusiam, kad puslapis bus praindeksuotas.
Stop žodžių nebuvimas puslapio turinyje
Prie stop žodžių priskiriama nenormatyvinė leksika, atvirų kodu gausa (php, java, programavimo kalbos)
Domeno lygis 2
Puslapio lygis resurse – 1,2,3 lygis
Serverio atsakymas 200ms
Tai yra pagrindiniai aspektai, susiję su domeno kokybe. Dabar pora žodžių apie nuorodas, kurias mes talpinsim kituose tinklapiuose.
Taigi, jeigu mes norime, kad mūsų tinklapis užimtų didesnę poziciją pagal paieškos frazę, pvz. automobiliai, būtina kaip nuorodos aprašymą (ankorą) naudoti tekstą su duotu žodžiu: [a href=”http://jusu_tinklapis”]automobiliai[/a]
Taip pat reikia turėti omeny, kad tinklapis, kuriame bus patalpinta nuoroda perduos jūsų puslapiui dalį savo svorio, todėl santykinai svarbu, kad nuoroda būtų talpinama panašios tematikos resurse.
Talpinant nuorodas kituose puslapiuose reikia nepamiršti keisti nuorodos tekstą (ankorą) pvz: automobiliai, mašinos, transporto priemonės. Kodėl? Dėl to, kad paieškos sistemos gali atpažinti 1000 vienodų nuorodų į jūsų tinklalapį kaip spamą. Taigi blogai turėti 1000 vienodų nuorodų. Žymiai geriau turėti 1000 nuorodų su 10-15 varijuojančiais aprašymais.
Pagrindiniai nuorodų gavimo būdai:
Forumai
Galima patalpinti nuorodą komentuojant arba aptariant tam tikrą temą. Privalumas: natūrali nuoroda, už nuoroda nereikia mokėti. Trukumai: ne visada yra vieta nuorodai.
Blogų komentavimas
Šis būdas dažniausiai naudojamas tam, kad padidinti pasitikėjimą tinklapiu , nes dažniausia kaip nuorodos tekstas (ankoras) naudojamas komentatoriaus vardas. Privalumas: natūrali nuoroda, už nuoroda nereikia mokėti. Trūkumai: reikia kad komentarą praleistų moderatorius, didelis panašių nuorodų kiekis tame pačiame puslapyje.
Straipsnių ir nuorodų katalogai
Privalumas: už nuorodą nereikia mokėti. Trūkumai: didelis panašių nuorodų kiekis tame pačiame puslapyje. Tarp kitko, jeigu yra didelis noras, savo tinklapį baltame tinklapių kataloge galima užregistruoti čia.
Socialiniai tinklai bookmark servisai
Privalumas: už nuorodą nereikia mokėti. Trūkumai: taip talpinamos nuorodos yra neaukštos kokybės.
Apsikeitimas nuorodomis su kitais tinklapiais
Šis būdas yra efektyvus, bet ne visada įgyvendinamas, nes neužtenka jūsų noro bendradarbiauti su kitu resursu. Reikia, kad ir kitas resursas sutiktų apsikeisti su jumis linkais, o tai nelengva padaryti kai jūsų tinklapis visai šviežias ir niekam nežinomas, o resursas su kuriuo jūs norite keistis nuorodomis turi PR 6 ir 5000 unikalių lankytojų kiekvieną dieną.
Nuorodų, straipsnių biržos
Šitie tinklapių viešinimo būdai yra labai populiarūs užsienietiškiems tinklalapiams (jeigu taip galima pasakyti apie anglų, rusų kalbos tinklapius). Deja lietuviškame internete šitie servisai dar nepaplitę.
Taigi tai yra pagrindiniai, bet toli gražu ne visi nuorodų kaupimo būdai.
Pabaigoje norėtųsi parodyti grafiką, kuris parodo bendrai, kas įtakoja svetainės vertinimą paieškos sistemoje Google. Tikiuosi tai padės jums optimizuojant savo tinklalapius.