Galimybės kreiptis dėl paskolos

Galimybės kreiptis dėl paskolos

Galimybės kreiptis dėl paskolos. Šiais laikais esti tiek skolinimo kompanijų, kad galimybę pasiskolinti turi praktiškai kiekvienas. Vieniems paskolos jau tapo nepakeičiamu būdu pirkti tai, kas reikalinga arba sėkmingai „užkaišioti“ trumpus finansinius nesklandumus, kiti su paskolomis dar nėra susidūrę. Tačiau kiekvienam naudinga žinoti, ,,kas tos paskolos ir su juo jos valgomos“. Kadangi visai netikėtai gali pastarosios prireikti – liga, netikėta kelionė, stambus pirkinys, mokslai ir panašiai. Nepasiklysti paskolų „pasaulyje“ žinant vos kelias subtilybes – išties paprasta.

Galimybės kreiptis dėl paskolos

Naudinga pasidomėti:

Kokios paskolos egzistuoja ir kas jas teikia?

Praktiškai kiekvienam žmogaus finansiniam poreikiui galima pritaikyti paskolą.

Būsto paskolos – didelės apimties kreditai, išduodami bankų. Tokia paskola yra skirta buto ar namo pirkimui ir ja naudojasi fizinis asmuo. Norint pasiimti būsto paskolą dažnai reikalingas kito žmogaus laidavimas, taigi minėtąsias paskolas dažniausiai renkasi poros ar sutuoktiniai.

Paskolos verslui – didelės apimties kreditai, išduodami bankų ir kitų skolinimo bendrovių. Šias paskolas pasiimti gali ne tik fizinis, tačiau ir juridinis asmuo. Norint gauti paskolą verslui reikia turėti verslo planą ir pakankamai turto, kad galima būtų jį užstatyti kaip garantą. Jei tiek turto neturima, verslo paskolos išduodamos ir su kito žmogaus laidavimu kaip garantu, kad paskola bus grąžinta.

Vartojamieji kreditai – bene populiariausios ir įvairiausios paskolos. Egzistuoja trumpalaikiai ir ilgalaikiai kreditai. Ilgalaikius kreditus dažniausiai teikia bankai. Norint gauti tokią paskolą reikia atitikti banko keliamus reikalavimus – reikalaujama, kad besiskolinantysis būtų išdirbęs tuometinėje darbovietėje bent pusę metų ir uždirbtu pakankamą sumą pinigų. Pastaroji priklauso nuo to, kokio dydžio kreditą norimą imti.

Trumpalaikės paskolos suteikiamos daug lengviau. Jas dažniausiai teikia įvairios skolinimo kompanijos. Norint gauti tokią paskolą dažnai nė nereikia eiti iš namų – užpildžius paskolos prašymą internetu pinigai į banko sąskaitą pervedami tą pačią dieną.

Paskolų kainos

Kiekviena paskola kainuoja, tai reiškia, kad nors ir skolinotės vienokią sumą, grąžinti turėsite didesnę. Kiek didesnę priklauso nuo to, kokios palūkanų normos yra paskirtos jūsų pasirinktam kreditui. Palūkanos tai lyg užmokestis bankui už tai, kad pastarasis suteikė paskolą.

Paskolų palyginimas labai naudingas kai sprendžiama, kokį kreditorių pasirinkti. Tam, kad būtų rastas geriausias ir tinkamiausias variantas, reikėtų palyginti siūlomas palūkanų normas paskoloms. Logiška, kad pigiausia paskola bus ta, kuri siūloma su mažiausia palūkanų norma. Paskolų palyginimas turėtų būti atliekamas bet kokios rūšies paskolai – tiek mažai, tiek didelei.

Daug kas pasakytų, kad pigiausia paskola internetu – nemokama. Paskolos verslui, būstui bei ilgalaikiai kreditai nemokamos nebūna niekada, tačiau kalbant apie trumpalaikius vartojamuosius kreditus galima padaryti išimtį. Kai kurios kompanijos, norėdamos prisitraukti kuo daugiau nuolatinių klientų, pirmas paskolas suteikia su šimto procentų nuolaida palūkanoms. Tokiu atveju atiduoti reikia tik tokią sumą, kurią pasiskolinote.

Rizikinga ar naudinga?

Kreditorius, kaip bebūtų gaila, nėra draugas ar brolis, kurio gražiai galima paprašyti, kad skolos šiek tiek palauktų, kai nėra pakankamai pinigų ją atiduoti. Tačiau pakliuvus į tokią situaciją išeitis vis tiek yra.

Jei besiskolinantysis staiga nebegali kiekvieną mėnesį mokėti nustatyto dydžio įmokų, reikia kreiptis tiesiai į kreditoriaus atstovus. Tokiais atvejais siūloma prailginti paskolos grąžinimo laikotarpį, kad mėnesinė įmoka sumažėtų. Taip pat įmanoma kuriam laikui paskolos grąžinimą sustabdyti – tai jau priklauso nuo skolinančios kompanijos vidaus taisyklių.

Galimybės kreiptis dėl paskolos – atidėjimo galimybė

Jei tokia problema iškilo pasiėmus trumpalaikį kreditą, paskolos grąžinimą galima nukelti sumokėjus tam tikro dydžio mokestį.

Paskolos rizikingos, jei imamos neapgalvotai, ir tikrai naudingos, kai asmens finansai tikslingai apskaičiuoti ir apgalvoti, tada kreditas tampa reikalinga nauda, o ne bėda.

About the author