Paskola be užstato

Paskola be užstato

Paskola be užstato. Yra keletas skirtingų paskolų rūšių, kiekviena jų išsiskiria savo specifika, galimybėmis bei klientų segmentu, kuriam ji pritaikyta. Paskolos be užstato yra viena iš tų paskolų tipų, kuri yra pritaikyta mažiau uždirbantiems asmenims, kurie neturi didelio turto. Tuo tarpu paskolos us užstatu yra paslauga, kuria siekiama pritraukti turtingesnius asmenis ir verslo klientus.

Paskola be užstato

Paskola be užstato yra suteikiama kuomet skolinama suma yra nedidelė ir sudaro tik mažą dalį skolintojo suteiktų paskolų. 1000 eurų bankui yra niekinė suma, kuri nereikalauja jokio užstato. Taip yra, nes net jei klientas ir bankrutuotų ir negalėtų grąžinti paskolos, 1000 eurų nuostolis bankui yra praktiškai nejaučiamas, kuomet jis kiekvieną mėnesį uždirba milijonus eurų. Bet netgi ir be užstato tokios paskolos gali būti grąžinamos antstolių pagalba. Taip pat paskola be užstato dažniausiai sudaro nedideles sumas, tad surasti atitinkamos vertės užstatą yra ganėtinai sudėtinga.

Naudinga pasidomėti:

Didesnėms paskoloms reikalaujamas užstatas

Jei jūs skolinsitės šimtus tūkstančių būstui, tuomet užstatas bus jūsų būstas. Tai yra labai natūrali verslo praktika ir jei klientas taps nemokiu, bankas perims būsto kontrolę ir jį parduos. Tačiau jei jūs pasiskolinate 1000 eurų, ką tokio galite užstatyti bakui, ką jis paskui galėtų garantuotai parduoti be didesnių nuostolių? Tokių prekių praktiškai nėra. Tačiau net jei jos ir egzistuotų, tuomet tokia paskolos be užstato transformaciją į paskolą su užstatu taptų daug brangesnė nei pati paskola. Suprask, paruošti užstatą ir įtraukti jį į paskolos sutarties sąlygas – ne juokas. Tai kainuoja šimtus, o kartais ir tūkstančius eurų teisininkams ir notarams. Tokios išlaidos tuomet gali tapti didesnės už pačią suteikiamą paskolą!

Didesnės palūkanos rizikos apsidraudimui

Jei apsidrausti užstatu negalima, tuomet bankas bandys apsidrausti kitaip. Paskola be užstato tuomet turės didesnes palūkanas ir didesnius paskolos suteikimo mokesčius. Būtent dėl šios priežasties įvairiausios greitos paskolos ir greitieji kreditai yra suteikiami kur kas aukštesnėmis palūkanomis nei būsto ar verslo paskolos. Tad prieš skolinantis svarbu nepriimti šių faktų kaip savaime suprantamų, bet bandyti juos suprasti ir išsiaiškinti visas paskolos subtilybes. Tik tai darydami galėsite surasti optimaliausią paskolos be užstato variantą, nes banko darbuotojai ne visada gali ar nori jums padėti.

About the author