Prabangos simbolis – satinas. Satinas yra skirtas tiems, kurie mėgsta švelnius, minkštus audinius. Jau daug metų satinas yra naudojamas visur – nuo staltiesių iki avalynės. Jis laikomas prabangiu, šilkui prilygstančiu audiniu, kuris daug metų buvo prieinamas tik pasiturintiems asmenims. Dabar juo gali džiaugtis visi norintys – jei ne grynu satinu, tai bent kombinacija su juo.
Prabangos simbolis – satinas
Šis audinys yra kilęs iš Kinijos ir gaminamas iš šilko. Jo pavadinimas kilo nuo Zaitun uosto – iš jo satinas buvo eksportuojamas į kitas pasaulio šalis. XII – XIII amžiuje daugybė graikų bei romėnų tiesiog dievino satiną. Jis buvo naudojamas tiek turtingųjų, tiek karalių apdarams siūti. Visiems, norintiems įsigyti šio audinio, įmanoma tapo tik po industrinės revoliucijos, kuomet satino apdirbimo procesas buvo stipriai palengvintas.
Siekiant išlaikyti puikiai atrodantį satiną kuo ilgiau, reikia jį kruopščiai prižiūrėti. Šis audinys yra gana lepus, taigi jį reikėtų valyti sausu valymu. Taip pat satiną galima plauti rankomis arba skalbti delikačiu skalbimo režimu. Negalima stipriai gręžti. Džiauti reikėtų taip, kaip ir kitus audinius, tik negalima jo tampyti į šonus – tai gali pakenkti audinio formai. Lyginti reikėtų nustačius patį šalčiausią rėžimą, o pačio lygintuvo nespauskite. Tiesiog švelniais judesiais braukite per medžiagą.
Dėmių iš satino šalinimas
Siekiant pašalinti dėmes iš satino, visų pirma perskaitykite atiketę ir sekite gamintojo pateiktas instrukcijas. Prieš įsigijant dėmių išėmėją, atkreipkite dėmesį, ar jis tinkamas satinui ir jokiu būdu nenaudokite baliklio. Norint panaikinti kraujo dėmes reikėtų elgtis kiek kitaip. Audinį reikėtų panardinti į šaltą, muiluotą vandenį ir plauti rankiniu būdu. Plaunant grubiai, audinį sugadinsite, todėl dėmę valykite švelniai.
Pasirinktoje elektroninėje parduotuvėje rasite daugiau informacijos apie šį audinį bei galėsite pasirinkti labiausiai patikusią iš satino pagamintą patalynę. Lauksime Jūsų apsilankant!