Svorio metimas - tikrasis netekimas

Svorio metimas – 1 dalis

Svorio metimas. Numesti svorio nėra lengva. Nesvarbu, ar laikysitės daug baltymų turinčios, ar mažai riebalų turinčios, ar kitokios dietos. Specialistai sutinka, kad vienintelis būdas atsikratyti per didelio svorio yra sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį ir/ar daugiau jų sudeginti sportuojant. Lengva suprasti, bet sunku padaryti.

Svorio metimas – tikrasis netekimas

Štai Jums viena „paslaptis”, kaip numesti svorio: sudeginkite daugiau kalorijų, nei jų suvartojate. Kai organizmas sunaudoja daugiau energijos, negu jos gauna (atminkite: maistas yra energija), jis eikvoja savo riebalų atsargas. Kitaip tariant, valgykite mažiau ir Jūsų kūnas degins riebalus energijai gauti/pasiimti. Žinoma svarbu atkreipti dėmesį ir į tai ką valgote. Dieta, kai valgote tik kopūstų sriubą ar lapus nesuteiks Jūsų organizmui reikalingų maistinių medžiagų, todėl greitai nuo jos pavargsite patys ir su dar didesniu įkvėpimu bei įkarščiu grįšite prie senų mitybos įpročių.

Naudinga pasidomėti:

Dėmesys ne greitiems rezultatams, bet maistui

Planuodami numesti svorio sutelkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos galite valgyti visą gyvenimą, ir labai gerai, jeigu jie dar padeda išvengti vėžio bei kitų ligų. Galiausiai, tai yra ne tik svorio metimas. Dieta, kurioje gausu mėsos ir mažai vaisių (pavyzdžiui Atkinso dieta), padeda trumpam numesti svorio, tačiau ji nesuderinama su šiuolaikinėmis žiniomis apie sveiką ir subalansuotą mitybą.

Atsisakykite nenaudingų produktų

Pernelyg gausus mėsos vartojamas yra siejamas su ligų gausa, o dieta, kai vartojama daug vaisių, apsaugo nuo vėžio. Vaisiai, daržovės, gaminiai iš neskaldytų grūdų, neriebūs pieno produktai ir baltymai yra sveikos mitybos pagrindas nepaisant to, ar siekiate susiaurinti savo taliją, ar ne. Jeigu organizmas gali apsieiti be kokių nors produktų, reikia jų atsisakyti. Tai gali būti pyragai, sausainiai, riebi mėsa, riebus pienas, kremai, užkandžiai ir kt.

Svorio metimas – nesitikėkit greitų rezultatų

Žmonės, norintys numesti svorio, paprastai tikisi greitų rezultatų. Dauguma puola intensyviai laikytis dietos, paprastai taip pat labai greitai jos atsisako ir net priauga daugiau kilogramų, nei numetė. Dietologai ir mitybos specialistai pataria per savaitę numesti ne daugiau nei 0,5kg svorio. 1 kg sukauptų riebalų yra daugiau nei 32000kJ (kilodžiaulių), tad Jums reikės sumažinti maisto vartojimą iki 2300kJ per dieną, kad numestumėte suplanuotus 0,5 kilogramo per savaitę. Arba galite suvartoti 1300kJ ir daugiau sudeginti sportuodami. Tyrimai parodė, kad tie, kurie sportuoja ir valgo mažiau, numeta svorio ilgesniam laikui. Įpraskite kasdien skirti 30-60 minučių vidutinio sudėtingumo pratimams (pavyzdžiui: svorių kilnojimas, bėgimas, greitas žingsniavimas). Sportuodami pagerinsite medžiagų įsisavinimą taip, kad net miego metu sudeginsite daugiau kalorijų. Mankšta gerina psichinę bei fizinę būklę ir gali padėti įgyvendinti svorio metimo planus.

About the author